Tradiční Dolnorakouská zemská výstava se letos nese v duchu práva. Ústředním dějištěm je zámek Pöggstall a celá oblast Jižního Waldviertelu. Výstava probíhá od dubna do listopadu 2017 a návštěvníci se seznámí s historií zákonů a soudnictví.

zámek

Krásný zámek Pöggstall nechá nahlédnout nejen do historie soudní moci, ale také ukáže rozdíly, jak se k sobě lidé chovali dříve a jak nyní. Od zámku Pöggstall zvou rozmanité cesty do krásné krajiny Jižní Waldviertelu. Mezi Dunajem, Yspertalem a Weitentalem až po Weinsberger Wald se otevírá neznámý svět, který láká k prozkoumání.

Přímo ze zámku Pöggstall je možné vyrazit na přibližně hodinový výlet s průvodcem, který zavede výletníky do jedné z nejkrásnějších krajin Jižního Waldviertelu. Návštěvníci si užijí krásné přírodní scenérie a dozví se zajímavé příběhy z okolí, třeba i to, jak vznikl Dunaj.  

zámek

Další krásná procházka je přes soutěsku Ysperklamm, kde se voda, dřevo a skály snoubí v okouzlující přírodní podívanou. Řeka Ysper pramenící vysoko v kopcích zde překonává více než 300 výškových metrů a na svojí cestě přes skály a propasti vytváří několik vodopádů.

zámek

V makové vesničce Armschlag se zase vše točí kolem této rostliny. V místní makové zahradě se nachází největší světový obraz z máku a návštěvníci se zde dozvědí vše o pěstování a využití plodiny.

zámek

zámekMnoho lidí možná překvapí, že se whisky vyrábí i v Rakousku. Ano, při návštěvě zážitkového světa Whisky-Erlebniswelt Haider zapojí návštěvníci všechny smysly a nahlédnou do tajemství výroby této zlatavé tekutiny.

Milovníci historie by rozhodně neměli vynechat kostel Maria Taferl, který je nejvýznamnějším poutním místem v Dolním Rakousku a druhým největším v zemi. Kostel leží na malebném místě vysoko nad Dunajem a nabízí výhledy až k Alpám. Dalším historickým lákadlem v okolí je zámek Artstetten, jenž je mimo jiné místem posledního odpočinku následníka trůnu arcivévody Františka Ferdinanda a jeho choti Žofie.

zámek

Oblast Jižního Waldviertelu si ale připravila v rámci zemské výstavy další zajímavé lokality, více informací naleznete na:

Reklama