Dne 8. října odstartovala soutěž „Dokuřte s Radiožurnálem“, která má za cíl podpořit lidi v odvykání kouření. Tým 3 odhodlaných moderátorů-kuřáků Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu soutěží se 3 odvážlivými kuřáky z řad široké veřejnosti. Záměr utkání je zřejmý –  přestat kouřit  v průběhu 3 měsíců. Vítězem tohoto boje je ten, kterému se to v tomto období skutečně podaří. S bojem se závislostí všem členům obou týmů pomáhá odborný lékař a šanci na úspěch pomáhají zvýšit také podpůrné prostředky pro odvykání kouření.

K soutěžícím se můžete kdykoli do konce roku připojit i vy. Stačí poslat své zkušenosti na adresu dokurte@rozhlas.cz. Ze zaslaných zpráv bude vybrán jeden z vás, který bude odměněn zahraničním zájezdem v hodnotě 40.000 Kč.
 
Šest soutěžících, 6 příběhů odvykání kouření. Je to již 8 týdnů od doby, kdy se 3 moderátoři a 3 posluchači Českého rozhlasu 1 Radiožurnál rozhodli, že se zúčastní soutěže o to, kdo do konce roku přestane kouřit.

Jakým nástrahám i dílčím úspěchům naši odvážlivci čelí každý den, můžete slyšet v pravidelné relaci na vlnách ČRo 1 Radiožurnál. Na těchto stránkách vám přinášíme krátké shrnutí toho nejzajímavějšího z jejich výpovědí. Každý z nich čelí odvykání kouření jinak. Na jednom se ale shodnou asi všichni – odvykání kouření je skutečně nelehkým úkolem, u kterého pouhá motivace často nestačí.

Než se někdo rozhodne přestat kouřit, neměl by podcenit přípravu okamžiku, kdy cigarety jednou provždy odloží. Tím zvýší pravděpodobnost, že se k cigaretám již nevrátí.


MUDr. Kateřina Langrová

Možná budu nyní mluvit pro někoho překvapivě, ale chcete-li přestat kouřit v době, kdy vás čekají ještě jiné složité úkoly, je třeba zvážit, zda v tu dobu je ta pravá chvíle s kouřením přestat. Odvykání kouření je velmi těžká věc, proto je třeba, aby si člověk toho na sebe nenavalil příliš mnoho. V konečném důsledku to podstatně sníží pravděpodobnost úspěchu. Když už se rozhodnete přestat kouřit, nenechávejte celou dřinu odvykacího procesu pouze na sobě a nebojte se využít odborné pomoci a léčebných  přípravků. Náhlou chuť na cigaretu pomůže zahnat např. nikotinová  žvýkačka nebo jiný preparát. 

 

 

Reklama