hlav.jpg
Foto: Profimedia

Shanann Watts, potřetí těhotná čtyřiatřicetiletá matka dvou holčiček, se 13. srpna roku 2018 v pozdních nočních hodinách vrátila domů ze služební cesty k manželovi a dcerám. Ráno ani v průběhu dopoledne se jí nejlepší kamarádka nemohla dovolat, a proto pojala podezření, že něco není v pořádku. Přivolaná policie spolu s manželem a otcem dětí jménem Christopher Watts prohledala dům, ale po Shanann a holčičkách čtyřleté Belle a tříleté Celeste se slehla zem.

V americkém Coloradu začalo pátrání a vyšetřování, přičemž třiatřicetiletý Christopher se celou dobu tvářil, že neví, kde jeho rodina je. Dokonce nahrál vzkaz do televize, ve kterém si přál, aby se všechny jeho ženy v pořádku vrátily domů. Jenže to nebylo možné, tou dobou už byly mrtvé, a Christopher to moc dobře věděl, protože je sám udusil.

K doznání ho donutil detektor lži, který prozradil, že nemluví pravdu. Christopher se následně snažil tvrdit, že zabil jen svou ženu, protože ona před tím udusila jejich dvě děti. Toto tvrzení ovšem později odvolal a doznal se k trojnásobné vraždě, čímž se vyhnul trestu smrti. Soud ho nicméně poslal na doživotí do vězení.

Dokument, který se vraždě věnuje, je unikátní v tom, že je téměř celý složený z reálných záběrů. Tedy samozřejmě mimo samotné vraždy. Materiály poskytla tvůrcům policie. Divák může pozorovat první reakci Christophera na příjezd policie, prohledávání domu, jeho nervózní těkání, nepovedený detektor lži i přiznání, že ženu zakopal a dcerky hodil do ropné nádrže v místě, kde pracoval. Celkový obrázek dotvářejí rodinná videa a fotografie z ženina Facebooku, na kterém byla velmi aktivní a sdílná. Nechybí ani záznamy sms zpráv, které si vyměnila s manželem i nejlepšími kamarádkami.

Co přesně vedlo muže ke třem vraždám, není zcela jasné, pravděpodobně v tom hrála roli jeho nová známost, se kterou manželku podváděl, a se kterou chtěl začít nový život bez předchozích závazků. Amatérský způsob provedení vražd ovšem svědčí o tom, že svůj čin neměl promyšlený, a muselo mu být jasné, že nakonec skončí ve vězení.

Reklama