ezgif.com-webp-to-jpg-8-.jpg
Foto: Milan Jaroš

Mikiny na sobě mají nápisy v podobě hlášek z filmu, jako „12 tak to je pohoda“ a „A nevadí, že je mi 12“. Část diskutujících pod zveřejněnou ukázkou věcí je ovšem pobouřená a nechápe, pro koho je oblečení určené.

„Nešlo by udělat prostě jenom tričko s logem? Tohle je takové... já bych si to nevzala (je mi přes 30) a dceři bych to taky nedala (a to ani ve dvanácti a ani později). Přitom tričko jen s logem klidně ano,“ píše například diskutující Hana Misery Charvátová.

Další facebooková uživatelka Jitka Fritzová komentuje: „Projekt skvělý, ALE... téma užité na merch je TOTALNÍ MEGAPŘEŠLAP!!!! Opravdu! Tahle nešťastně zvolená věta na oblečení dětí (i dospělých) jde úplně naopak - neučí dětí jak se chránit predátorům, naopak jim je nechutně předhazuje přímo do chřtánu. Tento merch je až amorální... zamyslete se, prosím. Tak úžasný a smysluplný projekt si zaslouží promo message na úplně jiném osvětovém levelu. Držím vám palce, zkuste to s merchem znovu a lépe.“

Správci stránky na negativní komentáře reagovali tím, že k příspěvku připsali Haters gonna hate, tedy, že existují lidé, kteří budou pořád něco kritizovat.

Režisér dokumentu Vít Klusák se na svém Facebooku vyjádřil takto: „Jsem bytostně přesvědčený, že nepřítele nejlépe odzbrojíte, když ho zesměšníte. Náš film V SÍTI je právě z těhle důvodů v řadě momentů vtipný, což sice nebyl náš prvotní záměr, ale zároveň jsme se tomu ve střižně ani nebránili, když to natočené nabízelo. Nedémonizovat démony, naopak je toho uhrančivého kouzla bubáků z temnot internetu zbavit, ukázat je v ubohosti jejich sobeckého počínání. Diváci sami vynesli jednu z tzv. hlášek s pohodou, učinili z ní nekorektní meme a právě proto jsme ji zařadili do kolekce merche. Je to štouch, vrácenej smeč a otevírák diskuze. Má připomínat osvobodivý smích, který tuhle scénu doprovázel ve všech kinech. Kdo film a tedy i uvedenou scénu, ze které ta absurdní věta pochází, viděl, snáz to pochopí. Zisk z merche investujeme do pokračování celonárodní osvětové kampaně, které se věnujeme už déle jak rok.“

Reklama