Tetování neboli kérka. Dříve poznávací znamení kriminálníků, dnes ji má kde kdo. A kdo ji nemá, jako by nebyl. A kdo ji má, tak někdy i zalituje.

tattoo

Proti gustu žádný dišputát...
Můj manžel má na prostředníku levé ruky vytetovaný malý křížek, ještě z vojny. Moc se mi líbí. Líbí se mi i malinká růžička, kterou si nechala na rameno vytetovat moje kamarádka. Horší už je to s mytologickými výjevy, které má po celém těle její přítel. Neumím si tyto obrazce na jeho kůži představit za takových dvacet, třicet let.

Kdo si dnes chce udělat kérku, nemusí se hned nechat zavřít do kriminálu, stačí si zajít do tetovacího salonu. Pokud možno kvalitního. Tetování je záležitostí svobodného rozhodnutí, ale také momentálního rozpoložení, vyjádření názoru, stylu... a někdy tak trochu i našeho rozumu.
Ten očividně neměl a i nadále nemá další z mých kamarádů, nebudu ho jmenovat. Je to takový bouřlivák, který se vždycky šíleně a rychle zamiluje, ale stejně tak šíleně a rychle se i odmiluje. A při těchto svých vášnivých vzplanutích nemá nic lepšího na práci než si jít hned na rameno vytetovat jméno své „ovečky“, která je v tu dobu právě tou jeho nej...
A tak tam má už Alenku, Lenku, Hanku a Danku. Smějeme se mu, že mu tam chybí už jen Anka a Manka.

Na jednu takovou „Manku“ však před nedávnem opravdu narazil. Ona se tedy jmenuje Marie, říká se jí Majka, a na rozdíl od jeho dosavadních bejvalek je to chytrá holka. Kamarád je do ní úplný blázen, toká jak tetřev, pýří se před ní jako páv, skládá balady... a Majka nic. Na to není náš Casanova zvyklý, většinou mu holky skákaly do postele samy. Majka by možná skočila také, když ovšem spatřila na rameni jeho vytetovaný „kalendář“, vychladla jako ocel, a tak i zůstala.
„Dokud si ty kérky neodstraníš, tak na mě zapomeň.“
Kamarád napřed dělal hrdinu, jedna taková „buchta“ mu přece nevymaže jeho vzpomínky, jenže on na tu „buchtu“ myslí čím dál víc. Je jiná než ostatní, neobdivuje ona jeho, obdivuje on ji. Je krásná, chytrá, pořádná, a je také zásadová.
Tak jsem vážně zvědavá, zda kamarád ta tetování odstraní. Tahle „Manka“ by mu za to dle mého soudu totiž rozhodně stála. A pro příště doporučuji: Forever...

kerkaa

Čtěte také: