sex

Zapátrali jsme, abychom přišli na kloub jedné záhadě: Má sex léčebné účinky? Mluvíme zde samozřejmě o sexu s jedincem, který netrpí nějakou pohlavní chorobou. A nalezli jsme hned několik článků, které se touto problematikou zabývají...

Hubnutí

Je jasné, že při sexu, ostatně jako při jakékoli jiné lidské činnosti, dochází ke spalování kalorií. Touto problematikou jsme se již kdysi zabývali i na stránkách Ženy-in ve článku: Hubnete při sexu? a zjistili jsme, že hubnout při sexu je možné, ale stejně tak účinné je například plavání a další aktivity. Jde zkrátka o „cvičení" jako každé jiné, se všemi pro i proti. Každý podle svého gusta, že?

(Kapénkové) infekce

Riskovat sex s partnerem, který je zrovna nakažen nějakou infekcí, je stejně tak zdravé jako si tuto infekci rovnou stříknout do žíly. No dobře, asi trochu přeháníme, ale rozhodně je při sexu třeba brát ohledy na to, že vaše tělo vlastní sliznice, které jsou k infekcím náchylné. Poučení je tedy jednoznačné: Když pčíká, dejte si raději oraz.

Migrény

U bolestí hlavy se domácí i zahraniční odborníci shodují. Při sexu naše tělo produkuje endorfiny, které utlumují jakékoli bolesti, tedy i bolest hlavy. Otázkou ale zůstává, zda vás hlava znovu bolet nezačne? Například sexuolog Radim Uzel se domnívá, že bolest hlavy skutečně po souloži přestane.

Léčebné účinky spermatu

I o mužském ejakulátu samotném koluje mnoho dohad, zda má, či nemá léčebné účinky. Na rovinu hned vyvraťme jeho blahodárný vliv na pokožku. Běžné sperma je spíše zásadité, s pH 7.2 až 8.0, a může tedy mít na kyselou pokožku naopak dráždivé účinky. Je ale pravda, že ejakulát obsahuje fruktózu, vitamin C, kreatin a množství bílkovin, kromě toho také minerální látky jako zinek, vápník, hořčík, sodík, zlato a další... u každého muže je složení spermatu trochu odlišné. Z výše uvedeného vyplývá, že potírat se spermatem rozhodně vhodné není, zato konzumace ejakulátu zdravého muže nemůže vašemu tělu uškodit.

 

 

Když tedy naše zkoumání shrneme, musíme říct, že sex se zdravým partnerem je rozhodně zdraví prospěšný, pomáhá proti bolestem hlavy, udržuje tělo v dobré kondici, konzumace spermatu dodává tělu důležité a zdraví prospěšné látky. Pravidelný sex by měl zkrátka patřit ke zdravému životnímu stylu, jako léčbu nemocí ho však doporučit nelze.

Resumé

Když je vám špatně, vykašlete se na soulož a jděte raději k doktorovi.

 

Externí odkazy

Přesná spotřeba kalorií při sexu
Understanding Semen Analysis

Proč je dobré mít sex?

Sperma prospívá pleti

 

Souložíte, když je vám špatně? Jaké jste vypozorovala účinky?

  • Chcete vědět, jaké jsou novinky? Jaké články si nenechat ujít? Sledujte nás i na komunitním portále