Nedá mi to, abych vám nevylíčila své zkušenosti s jedním ,,lékařem".Od narození až do jednadvaceti let jsem měla jednu doktorku.Znala mě i mé neduhy.Byla jsem s ní spokojená.

Proto jsem k ní dojížděla stále,i když jsem se vdala a odstěhovala o dvacet kilometrů dál.

Jednou koncem února jsem dostala silnou chřipku.Paní doktorka mě samozřejmě uznala nemocnou.
Byla jsem na konci sedmého měsíce těhotenství.Jenže mé vedoucí v práci se to nelíbilo.Blížila se inventura,já byla v práci nejmladší,kdo by to za mne udělal.

Musela by přiložit ruku k dílu a to se jí nechtělo.Obvinila mě ,že jsem uznána nemocnou protekčně.Musím se prý přihlásit ke svému obvodnímu lékaři.Udělala jsem to.O novém doktorovi jsem slyšela,že byl za války v koncentráku.

Titul prý mu dali komunisté jako odškodné.Prý má dvě diagnózy.

 -Starší mají nemoci z toho že jsou staří a s tím nejde nic dělat.

 -Mladí si vymýšlí,nic jim není a nechce se jim dělat.

Doufala jsem, že to jsou jen pomluvy.Spletla jsem se.
Pan doktor mi sdělil:,,Jste těhotná,prášky vám dát nemůžu,tak běžte do práce."

Vysvětlovala jsem mu marně,že chodím denně tři kilometry pěšky k autobusu a že musím s tím kašlem vyjít nejméně o půl hodiny dřív,protože musím při každém zakašlání zastavit a držet břicho.Nezajímalo ho to.

Ještě mi udělal přednášku o tom,že těhotenství není nemoc a že za jeho mládí rodily ženský za pochodu.

Dvanáct dní poté mi praskla voda a narodil se syn.
Ještě jednou mě tento lékař ,,léčil"tímto stylem.Dostala jsem silnou angínu.
Nemohla jsem ani mluvit,horečky okolo devětatřiceti. Poslal mě s acylpyrinem do práce.Vysvětlovala jsem mu,že jsem na acylpyrin alergická a že to má v papírech.

Ani se nenamáhal do nich podívat,jen řekl,že nic takového tam nenašel.Druhý den jsem omdlela v práci.Kolegové mě odvezli na pohotovost.
Tam měl zrovna službu ředitel nemocnice.Konstatoval silnou hnisavou angínu a vynadal mi,že jsem nešla klékaři dřív.Tak jsem mu pěkně všechno vylíčila.

Slíbil,že panu doktorovi něco napíše.Slib asi splnil.Nevím, co napsal,když jsem byla za deset dní na kontrole u obvodního o ničem se nezmínil,ale choval se úplně jinak. Minka.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


To je síla. Určitě nechci zlehčovat pobyt toho pána v koncentráku, ale nějak mi to přijde, jestli ho tam neškolil sám Mengele. Míša

Reklama