Příprava je opravdu rychlá a jednoduchá, stačí zalít vodou, zamíchat a káva s hustou krémovou pěnou jako z kavárny je hotová. Značka Jacobs připravila řadu instantních kapučín, která zahrnuje čtyři teplé varianty – Jacobs Cappuccino Original, čokoládovou příchuť Milka, Karamel nebo Vanilka, a ledovou variantu Jacobs Iced Cappuccino Slaný karamel. Tu můžete také zalít horkou vodou, nebo si ji jako ledové osvěžení vychutnejte až u roztopeného krbu.

61e9731db65eaobrazek.png

A protože jsou Jacobs Cappuccina balena jednotlivě, můžete vzít optimální množství i výběr příchutí. Jsou lehoučká a skladná, navíc nehrozí, že se vysypou, vyčichnou nebo se rozbije sklenice, takže s vámi mohou také cestovat i daleko a vy si vždy vychutnáte to svoje oblíbené. Raději si jich přibalte víc, protože kapučína není nikdy dost.

Balení obsahuje 8 porcí a stojí 59,90 Kč. Vyrábí se ve Valašském Meziříčí.

Cappuccino patří mezi nejoblíbenější kávové nápoje a podle legendy inspiroval jeho vznik italský kapucín Marek z Aviana. Po bitvě u Vídně v roce 1683 našli císařští vojáci stovky pytlů kávy s mnoha dalšími poklady, které po sobě zanechala poražená osmanská armáda. Káva byla v té době v Evropě zcela neznámá a její hořkost vojákům nechutnala, proto jim prý kapucín Marek doporučil, aby si ji zjemnili trochou mléka. Lahodný nápoj měl podobnou barvu jako mnichův plášť, a tak byl na počest objevitele nazván kapuziner a rychle se rozšířil po Vídni i zbytku Svaté říše římské. Cappuccino bylo do 90. let minulého století známo jen v Evropě a některých kosmopolitních centrech Severní Ameriky. S postupující globalizací a rozvojem kavárenství si začal tento typ nápoje získávat oblibu i v dalších částech světa.

Reklama