8-23-TITULNI-zena-a-vliv-mikrobiomu-na-zdravi-pleti.jpg

Vítejte ve fascinujícím světě vašeho těla, kde se divoce baví biliony bakterií, virů a plísní. To je váš mikrobiom. A teď si představte, že máte tajnou mapu, která vám pomůže se na této párty orientovat. To je váš genom. Oba hrají zásadní roli ve vašem zdraví a pohodě, zejména pokud jde o vaši pokožku.

Porozumění vašemu mikrobiomu a genomu

Váš mikrobiom je rušné společenství mikrobů, včetně bakterií, virů a hub, které sídlí ve vašem těle. Jsou zodpovědné za různé funkce, od trávení přes imunitní reakce až po regulaci nálady. Naproti tomu váš genom je kompletní soubor vašeho genetického materiálu. Určuje vaše fyzické vlastnosti a ovlivňuje vaši náchylnost k určitým nemocem.

Tanec mezi vaším genomem a mikrobiomem

Váš genom a mikrobiom jsou jako taneční partneři. Váš genom ovlivňuje složení vašeho mikrobiomu a váš mikrobiom zase může ovlivňovat fungování vašich genů. Tento složitý tanec je klíčem k udržení vašeho zdraví a může ovlivnit různé aspekty vaší pohody, včetně zdraví vaší pokožky.

Vliv nevyváženého mikrobiomu na zdraví pokožky

Představte si svou pokožku jako zahradu a svůj mikrobiom jako zahradníka. Když je váš mikrobiom v rovnováze, vaše pokožka vzkvétá. Nevyvážený mikrobiom však může vést k problémům s pokožkou, jako je suchost, citlivost a různá kožní onemocnění.

Dosažení zdravého mikrobiomu pro zářivou pleť

Udržování vyváženého mikrobiomu je pro optimální zdraví pokožky zásadní. To zahrnuje kombinaci změn ve stravování a životním stylu. Zařazení komplexních vitamínů, které obsahují probiotika i prebiotika, může pomoci obnovit střevní rovnováhu. 

8-23-La-Daume-komplexni-vitaminy-pro-zeny-s-probiotiky-a-prebiotiky.jpg

Zdraví pleti tedy můžete podporovat zevnitř (např. doplněním kolagenu), ale i z venku, díky kvalitní kosmetice, která obsahuje prebiotika i probiotika a mikrobiom tak intenzivně podporuje.

Reklama