My jsme účinky této zázračné léčivé bylinky testovaly v redakci a vyzkoušely jsme jemnou odličovací péči, která zahrnuje Jemné odličovací mléko s mandlovým olejem a sedmikráskou pro citlivou pokožku, Zklidňující pleťovou vodu s mandlovým olejem a sedmikráskou pro citlivou pokožku a Jemnou olejovou odličovací emulzi na oči & obličej pro citlivou pokožku.

Jaké dojmy na nás zanechala tato odličovací péče?

5b02c77f5f99dobrazek.jpgŽaneta Podlahová
Jarní lehký vánek, vůně trávy, pletení věnečků, čistota a jemnost. Takové emoce ve mně vzbuzuje sedmikráska. A jsem ráda, že zrovna česká firma Manufaktura vyrábí přírodní produkty z takovýchto léčivých bylin.

Z tohoto důvodu jsem se s radostí pustila do testování nové odličovací řady Sedmikráska. Na odlíčení očí jsem použila jemnou olejovou odličovací emulzi, která mi naprosto vyhovuje, jelikož má ošetřující kosmetika je založena především na olejové bázi. Veškerý make-up z očního okolí se dokonale odlíčil a tuto emulzi jsem pak použila na celý obličej. Pleť jsem měla nádherně jemnou a měla jsem pocit velké hydratace. Musím podotknout, že velké plus vidím v tom, že produkty jsou pro citlivou pleť, kterou mám a při zasažení očí jsem nepocítila žádné podráždění a nepříjemné pálení, s čímž jsem se již několikrát u jiných produktů setkala, i když byly určeny právě na oční okolí.5b02c612c1d6fobrazek.jpg

Musím se přiznat, že odličovacího mléka jsem se bála, jelikož v době puberty, kdy jsem začínala s kosmetikou, jsem používala právě odličovací mléka a nikdy mi nevyhovovalo to, že se mléko nevsákne do odličovacího tamponku a vzhledem k tomu mám tak celé „umaštěné“ ruce. Byl to pro mě jakýsi velký „nekomfort“ v odlíčení, a navíc jsem nikdy nedocítila mléky stáhnout celý make-up ze své tváře. Odličovací mléko z řady Sedmikráska mě ale více než mile překvapil. S tou konzistencí stále bojuji, ale musím říci, že doslova pohladí mou pleť při každém odlíčení a naprosto perfektně zbaví pleť veškerého make-upu, ať už se jedná o řasenku, linky či větší nános make-upu, jakožto takového. Za mě je tento produkt naprostá paráda!

Pleťová voda mě trochu zklamala, protože předešlé produkty měly jemnou, nevtíravou vůni, kdežto vůně vody mi nepříjemně praštila do mého citlivého nosíku. Byla na mě až moc silná a parfemovaná. Navíc nejsem moc příznivec pleťových vod, protože u většiny z nich mám dojem, že mi vysušují pleť a toto se stalo i u této sedmikráskové. Ale záleží na typu pleti a je velmi pravděpodobné, že tato voda bude oblíbeným produktem jiné dámy. Za mě se tato odličovací limitka povedla a můžu opět jenom chválit!
 
5b02c7834924cobrazek.jpgKristina Vodičková
Odličovací sada Sedmikráska je cílená na citlivou pleť, což je i ta moje, a proto jsem ráda, že jsem mohla produkty vyzkoušet. Odlíčení jsem prováděla všemi třemi produkty a jako první jsem si odlíčila oči dvoufázovým odličovačem, který je třeba vždy před použitím protřepat, aby se spojila olejová a vodní část do jedné. Odličovač jedním tahem odstranil výrazné stíny, ale na řasence jsem musela chvíli zapracovat. Pozitivní je, že nepálí do očí a to je pro mě, jakožto nositele čoček, jedno z nejdůležitějších kritérií. Po odlíčení není okolí očí vysušené a netahá, což je díky obsahu olejů.
5b03df25a92e8obrazek.jpg

Na očištění celé pleti jsem si vzala odličovací mléko se sedmikráskou, mandlovým olejem, vitamínem E a panthenolem. Tohle všechno a ještě mnohem víc v sobě tato řada má. Mléko je velice hutné, takže působí skoro jako krém na obličej. Svou práci ovšem zvládá a pleť odlíčí s dvěma vatovými tampónky. Jako poslední jsem použila pleťovou vodu z této řady. Ta funguje na dočištění a tamponek byl už po prvních dvou produktech téměř čistý. Jelikož se líčím hodně, tak jsem potřebovala další dva tamponky.

Celkově na mě řada působí přívětivě, vůně je příjemná, ale na mě osobně až moc silná, jsem zvyklá na neparfemované produkty. Rozhodně pleť nijak nedráždí a nic mě nepálilo, ani jsem nebyla začervenalá, což se mi s některými odličovači stává. Vítám, že jsou produkty bez alkoholu a tím pádem vhodné pro nás s citlivou pletí.

5b02c789088acobrazek.jpgKlára Wimmerová
5b02c634d6e99obrazek.jpgPřiznám se hned v úvodu, že poslední léta odličování zanedbávám stejně jako veškerou péči o sebe, protože přednost ve všem má můj dvouletý syn. Nevěřila bych, na kolik vteřin dokážu smrsknout svoji ranní i večerní hygienu, protože v časech před mateřstvím jsem byla schopná prostát u zrcadla v koupelně dlouhé minuty, možná i hodiny, a nenechala jsem se nikým rušit. Dnes je všechno jinak.

Odličování ale zásadně nezanedbávám v tom smyslu, že bych se neodlíčila. Tak to ne! I kdybych před spaním byla na omdlení, odlíčím se vždy. Problém je, že odličování věnuji velmi málo času a stává se mi také, že doma nemám speciální odličovací kosmetiku, takže se spokojím s navlhčeným tamponem, na který nanesu svůj noční krém. Tím se odlíčím a zároveň zabiju dvě mouchy jednou ranou, protože už jsem vlastně i nakrémovaná. (Jen doufám, že tuto pasáž nebudou číst moje kolegyně, kosmetické redaktorky, které by mě nejspíše už úplně zatratily. )

Testování sedmikráskové odličovací řady od Manufaktury proto pro mě bylo malým svátkem. Nejdříve, jako vždy u Manufaktury, vyzdvihnu krásný design jejích produktů včetně balení. Mléko, voda i emulze jsou doslova k nakousnutí. Jako první jsem si Jemnou olejovou odličovací emulzí odlíčila oči. Funguje naprosto skvěle stejně jako mléko, ke kterému se ale ještě dostanu. Řasenka se odlíčila z obou očí téměř okamžitě. Emulze mě nijak nedráždila a neměla jsem po ní ani žádný mastný pocit. Na tampon s emulzí jsem nemusela tlačit a nemusela jsem jí ani použít velké množství. Odlíčila oči snadno a rychle, na jedničku. Poté jsem použila Jemné odličovací mléko s mandlovým olejem a sedmikráskou pro citlivou pokožku na celý obličej. Zaujala mě jeho jemná, něžná vůně, konzistence mi naprosto vyhovovala. A stejně jako u emulze musím pochválit okamžitou účinnost, make-up šel dolů jako po másle a nemusela jsem mléka použít velké množství. V časové tísni, která mě často trápí, jsem mléko několikrát použila i na odlíčení očí, a naprosto skvěle si s mojí řasenkou a linkou poradilo. Univerzálnost tohoto mléka určitě využiju na cestách nebo na dovolené, kdy řeším, aby můj kosmetický „nesesér“ nevážil tři kila. :-) Na dočištění (které ale v podstatě nebylo potřeba) jsem použila Zklidňující pleťovou vodu s mandlovým olejem a sedmikráskou pro citlivou pokožku. Překvapilo mě, že má na rozdíl od emulze a mléka celkem intenzivní vůni. Nicméně na obličeji působila dobře a pro pocit závěrečného „odmaštění“ dobře posloužila. Sedmikrásková odličovací řada mě velmi příjemně překvapila a budu ji ráda používat nadále!

5b02c78dad5d0obrazek.jpgMarkéta Škaldová

Balíček od Manufaktury s názvem Sedmikráska obsahuje vše potřebné pro důkladné odlíčení pokožky. Mě osobně nejvíce zaujala Jemná olejová odličovací emulze na oči & obličej pro citlivou pokožku. Prvním důvodem je to, že je na olejové bázi, což já u kosmetiky preferuji. Nemám moc ráda mléka, zvláště pak na odlíčení. Jemná odličovací emulze nezanechává extrémně mastný film, to je další klad.  Další plus je příjemná lehká vůně něžné květiny. Jemné odličovací mléko také není vůbec špatné, jak jsem ovšem psala výše, mléka já nerada. Musím ale říci, že rychle a snadno zbaví pleť všech vrstev make-upu. Opět nesmím opomenout vůni. Oproti tomu zklidňující pleťová voda už tak hezky nevoní, ale svou práci zvládá na jedničku. Chtěla bych ještě zmínit, že se mi líbí samotné balení produktů. Je vhodné i jako dárek, potěšíte tím každou ženu. 5b02c6586b254obrazek.jpg

5b02c7917bc21obrazek.jpgMarie Cicvárek Fléglová
Sedmikrásky mi evokují krásné slunečné léto a povalování se v trávě, pletení věnečků, piknik na kostkované dece a voňavou přírodu. A přesně tohle všechno si představuji ve chvíli, kdy se odličuji a čistím si pleť novu řadou Sedmikráska od české značky Manufaktura. Takže pokud se také takhle po práci, v koupelně a před spaním rády zasníte, nebudete litovat.

Jemná olejová odličovací emulze vám zaručí dokonalé odstranění řasenky a stínů, navíc vás nebudou pálit nepříjemně oči, jak to může být u jiných takových přípravků. Odličovacím mlékem s mandlovým olejem si čistím obličej od zbytků make-upu a jsem maximálně spokojená nejen tím, jak mléko příjemně voní, ale také tím, že nedráždí moji pleť. Na závěr, po tom, co si obličej opláchnu vodou, aplikuji zklidňující pleťovou vodu. Vzhledem k tomu, že svou pokožku namáhám každodenním sportem, bez takového produktu se moje kosmetická výbava rozhodně neobejde. Nevysušuje, hydratuje a váš obličej po ní bude svěží, krásný a připravený na odpočinek.

5b02c795454a2obrazek.jpgKlára Křížová
Zklidňující pleťová voda s mandlovým olejem a sedmikráskou pro citlivou pokožku: Pleťovou vodu používám večer, kdy mám čas a chci mít pokožku dobře odlíčenou. Líbí se mi její vůně, v rámci čištění pleti hydratuje, zklidňuje a napomáhá stáhnutí pórů. Líbí se mi jemný a nápaditý obal, myslím, že tento produkt se značce Manufaktura opravdu povedl. Mohu doporučit. 
5b02c6a65e51eobrazek.jpg

Jemná olejová odličovací emulze na oči & obličej pro citlivou pokožku: Jedná se o dvoufázový odličovač, po protřepání se spojí obě části - odličovací olej s přírodními emolienty a vodní fáze s aktivními látkami - zklidňující sedmikráskou a panthenolem, hydratační kyselinou mléčnou a zklidňujícím výtažkem z mořských řas. Odličuji si s ním každý večer oči, dobře rozpouští a snímá řasenku. Jde to snadné, stačí pár setření a oči jsou bez nalíčení. Mám citlivé oči, tak oceňuji šetrnou recepturu odličovací emulze a bezalergenní parfemaci. Při použití nedráždí oči. I když tyto dvousložkové odličovače nevyhledávám, tento mne mile překvapil. Emulze není hutná a olej je lehký, dobře odličuje. 

Jemné odličovací mléko s mandlovým olejem a sedmikráskou pro citlivou pokožku: Toto mléko jsem věnovala své sestře, protože se mléky neodličuji. Zeptala jsem se jí, jak tento produkt hodnotí. Vyhovuje jí, že velmi dobře odstraní make-up. Mléko je bez obsahu barviv, alergenních parfémů, parabenů, alkoholu, což je ideální i pro citlivou pokožku. Oceňuje, že mléko může použít i na odlíčení očí. Po použití tohoto mléka je pokožka dobře hydratovaná, dobře regeneruje a je krásně hebká. 

Více informací naleznete ZDE.

Přečtěte si také:

Uložit

Uložit