V naší nejoblíbenější restauraci U Zvonu, ve Valašském Meziříčí, pečou skvělé, ale opravdu skvělé housky. Jsou dokonalé. Maličké uzlíčky, které dostanete k polévce, snídaňovému menu nebo k talíři s výběrem sýrů. Krásně zlatohnědé, lesklé, potřené vajíčkem. Někdy posypané solí. Naše děti je zbožňují. Vždycky vymetou celý košík, takže z nás musí mít pan majitel velkou radost. :-)

slané houstičky

Čekala jsem, kdy to přijde, kdy se děti začnou dožadovat toho, že chtějí houstičky upéct doma. A tak jsem je upekla. Těsto krásně nakynulo, vonělo a práce s ním byla velice příjemná. Vůbec se nelepilo, nebylo potřeba vál podsypávat moukou. Ale to právě záleží na tom, jak se vám těsto podaří udělat. Snažte se, aby nebylo ani moc tuhé, ani moc řídké. Rozhodně nesmí lepit.

Z vykynutého těsta můžete tvarovat buď uzlíky jako já, nebo klidně pletýnky či jiné tvary. I rohlíky. Kdo co chce. Potřeme je vajíčkem a posypeme hrubou solí, mákem, sezamem, kmínem. Jak má kdo rád.

Suroviny

  • 500 g hladké mouky
  • 250 ml vlažného mléka
  • 1/2 kostky droždí (cca 20 g)
  • 2 lžíce sádla
  • 2 lžičky soli
  • špetka cukru
  • 1 vejce na potření
  • hrubá sůl, kmín, mák, semínka na posypání

Postup

Do vlažného mléka vsypeme asi lžičku cukru a lžíci hladké mouky. Dobře promícháme. Nadrobíme droždí a necháme vzejít kvásek. Použít ho můžeme v okamžiku, kdy z droždí vzniknou na povrchu velké bubliny.

V míse nebo robotu smícháme všechny suroviny, včetně kvásku. Podle potřeby můžeme přidat mouku nebo mléko. Ideální na zadělávání je domácí pekárna nebo kvalitní robot. Já používám Kenwood Cooking Chef s indukčním ohřevem a těsto rovnou při míchání maličko ohřívám.

Těsto přikryjeme potravinářskou folií a ještě překryjeme utěrkou. Necháme asi hodinku kynout.

Z vykynutého těsta oddělujeme kousky, velké podle toho, jak velké chceme výsledné pečivo. A motáme tvary. Skládáme na plech vyložený pečicím papírem, přikryjeme utěrkou a zase necháme ještě půl hodinky až hodinku kynout na plechu.

Potřeme vajíčkem rozšlehaným s trošičkou vody a posypeme čím je nám libo.

Pečeme na 230 °C, asi 10 až 12 minut.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama