V zimní zahradě, romantickém salonku a dívčím pokoji se bude obzvlášť dobře vyjímat sofa pro dva v empírovém stylu. Nemusí být nutně starožitné, moderní kanapíčko dodá místnosti ten správný šmrnc. Sofa pro dva bývalo navíc velmi praktické - dva mladí lidé, kteří se měli sblížit, prostě museli sedět co nejblíže sebe, což jejich rodiče považovali za výhodu. Z toho důvodu si podobné lenošky pořizovaly i svobodné ženy, toužící lapit svobodné milence.

Že vám to nic neříká? Že se do našich bytů nic takového nevejde? Že kupujete „klasiku"?

Dnes mnohdy v domácnostech narazíme na sedačky hranolových tvarů". Jsou většinou dvojího druhu - rozkládací na spaní nebo s úložným prostorem, a hodí se do malých bytů. Dalším typem jsou lehké sedačky, často se světlým potahem. Nevýhodou je jejich menší stabilita a malá zátěž. Můj metrákový bratr k velké radosti manželky takovou sedačku kdysi rozsedl. Takže se může těžším vahám stát, že pod nimi sedačka rupne". Mládí upřednostňuje jednoduchost - futony nebo sezení při zemi" - matrace.

Takže jakou vybrat pohovku?

Nejčastěji si lidé pořizují ten nejkonzervativnější model - obyčejnou pohovku pro čtyři až pět osob, nijak nevybočující, ať už barevně či co do provedení, a i přes nesporné kvality nudnou a nezáživnou. Klasikou je pohovka z pravé kůže. Hodí se do haly zařízené ve strohém stylu, pánské pracovny a místnosti se starožitným nábytkem. Její výhodou je omyvatelnost a univerzálnost, kromě toho s ní mnoho nezkazíte ani v obyčejném obývacím pokoji, i když i tady by se mohla vyjímat poněkud těžkopádně.

Záleží jen na vás, na vašem vkusu, náročnosti, velikosti bytu a financích.

Máte rádi kůži, nebo látku?
Máte vyměnitelný potah?
Jak dlouho Vám vydržela sedačka?
Používáte sedačku i na spaní?
Používáte sedačku vůbec?
Jakou jste měli sedačku v mládí?
Napište nám, na čem doma sedíte.