Obočí je jednou z nejdůležitějších a také stále podceňovaných dominant obličeje. Jeho špatné tvarování může zcela pozměnit výraz ve tváři a přidat vám i nějaký ten rok navíc, což rozhodně žádná z nás nechce.

Dnes a denně potkávám na ulici ženy, které o své obočí očividně neumějí pečovat, nebo prostě zvolí nejjednodušší techniku, kterou je oholení obočí a jeho následné dokreslení za pomoci „nějaké“ tužky, co je zrovna po ruce. Pro všechny, co zvolily tento styl, mám jedinou radu: Nechte si ho dorůst, protože linka místo obočí vážně není hezká, nikomu nesluší a už dávno ani není in, tak jako tomu bývalo před lety! Samozřejmě u obočí nejde o to, co je právě trendy, či nikoliv, ale především by vám mělo přímo pasovat k vašemu tvaru obličeje. Posledním trendem je takové, jaké vám přirozeně narostlo, popř. s malou úpravou. Jenže to u nás, co si ho trháme už pár let, tak úplně nejde.

foto 8

Než si začnete sama trhat obočí, pořiďte si zvětšovací zrcadlo, které vám pomůže vidět detailně, a to i ty nejemnější chloupky. Pokud je vaše obočí rozježené na všechny světové strany, pročešte ho pomocí speciálního kartáčku na obočí, nebo vám postačí i obyčejný kartáček od staré řasenky, který opláchněte vodou. Jestli i přes pročesání chloupky trčí, přestříkejte je lehce lakem na vlasy a znovu uhlaďte.

Jak tedy zvolit správný tvar, který nám bude slušet?

Snadné to mají ty, které mají oválný obličej, těm totiž sedne nejběžnější a také nejvíce oblíbený tvar obočí, který je zakulacený, pouze u konců se přirozeně zužuje. Stejný tvar mohou mít i ty ženy, co mají hranatý obličej, jen s tím rozdílem, že v nejvyšším bodu obočí vytvořte lehké zašpičatění. Jestli vaše tvář připomíná srdce, lichotit vám bude obočí mírně zakulacené. Rovný tvar bude slušet těm, které mají podlouhlý obličej, opticky vám to ubere na délce. Obočí pro kulatý obličej by mělo být vysoké, úzké a hlavně co nejdelší. I zde bude slušet zašpičatění v nejvyšším bodě obočí.

Také se může stát, že k ideálním proporcím obočí vám nějaké ty chloupky budou zpočátku chybět, ale i s tím si poradíme. Skvěle postačí jakákoliv tužka na obočí, nebo oční stíny, které budou korespondovat co nejvíce s vaší barvou obočí, a s nimi pak tvar krásně dotvoříte.

Jestli si však nejste přesto vše jistá, jak si obočí upravit, nebo zda je jeho barva ta správná, zajděte ke kosmetičce, která vám jistě dobře poradí. Pomůže vám chytit správný tvar, obočí popřípadě dobarví, a vy už alespoň budete vědět pro příště.

Pojďme se na závěr podívat na ty opravdu NEpovedené kousky…

1

2

foto 1

foto 4

foto 6

Zdroj foto: https://www.facebook.com/bezvaoboci?ref=ts&fref=ts

Reklama