Jak totiž pravděpodobně víte, udělat dobrý snímek není jen tak. Někdy na to nejsou ideální okolní podmínky, nemáme dostatek času na zaostření, náš objekt je příliš vzdálený nebo nemáme nejlepší make – up na selfie. Prostě někdy to není úplně ono. Naštěstí jsou tady pomocníci, kteří z každé fotografie udělají snímek téměř jak od profesionála. Těmi pomocníky jsou smartphony se zabudovanými funkcemi, které vyrovnají světelné podmínky, doostří snímky nebo zvýrazní make – up a rozjasní oči. Nezapomínejte však ani na základní pravidla fotografování, jako jsou světlo nebo kompozice.

Mezi chytré telefony, které vám focení hodně ulehčí, patří například HONOR 20 Pro. Opravdu krásný telefon se čtyřmi čočkami, které jsou přizpůsobené pro nejrůznější scény a podmínky, a se spoustou vychytaných funkcí vám pomůžou zazářit. Navíc je jeho fotoaparát ověnčený cenami, a to už stojí za to.

Zachyťte se i v noci
Není nad noční snímky s jedinečnou atmosférou. Osobité snímky ale bývají náročné na techniku i nastavení. Super noční režim hlavního fotoaparátu HONOR 20 Pro, který má neuvěřitelných 48 MPx vám s tím pomůže. Umožňuje totiž pořizovat ostré a jasné snímky při nízké intenzitě osvětlení, a to i kdyby se vám třásla ruka. Umělá inteligence si poradí s každou situací a nastaví parametry přesně tak, jak bude v danou chvíli potřeba pro skvělý záběr. To vás potěší nejen při nočním focení, ale hlavně ve chvíli, kdy nebude úplně ideální počasí. Chytrý telefon si nastaví barvy tak, že nebude po šedi ani památka.

Mimo klasických momentek se zaměřte i na detail s pomocí makro kamery. Budete až překvapeni, jak zajímavě a umělecky budou snímky působit a jak ozvláštní vaše album. Zkuste pracovat také s hloubkou ostrosti, kdy se můžete zaměřit na detail v popředí, pozadí pak bude rozmazané. Hloubku ostrosti využijete také při focení portrétů. Můžete ji třeba i netradičně využít tak, že ostré bude jen oko osoby, kterou fotíte. Od oka dál se pak obraz bude dál rozmazávat. Kromě detailů zblízka se díky HONOR 20 Pro a jeho teleobjektivu s trojnásobným optickým zoomem a až třicetinásobným digitálním přiblížením můžete zaměřit i na delší vzdálenosti a zachytit tak pohodlně i maličkosti, které byste jinak přehlédli.

Automatické zkrášlování
Režimy jako beautify a portrét, které využívají umělou inteligenci, nabízejí mělkou hloubku pole a bokeh efekt pro rozostřené pozadí. Díky nim dosáhnete ohromujících a kreativních výsledků. Nedokonalosti a nerovnosti pleti nemají na vašich fotkách a videích šanci. Chcete dodat své fotce nebo přímo sobě něco navíc? Připadá vám, že jste tu ranní údržbu dnes poněkud zanedbaly, dámy? Nebojte se ničeho! HONOR 20 Pro vás nenechá ve štychu, ani když máte za sebou probdělou noc. Delší řasy, výraznější rtěnku nebo tvářenku pro podtrhnutí lícních kostí najdete v i různých filtrech přímo v nastavení fotografií. A všechny vypadají přirozeně a dodají vám šmrnc.

Perfektní selfie vás i party
Umění vyfotit bezchybné selfie je věda, že ano? Teď už si s tím díky selfie režimu hravě poradíte. Tato promyšlená funkce vás vyfotí ze tří různých úhlů a vy si pak můžete nastavit stupeň zkrášlení, šířku obličeje, velikost očí i jejich zářivost. Čekejte pak jednoduše kouzelná selfíčka při každém jejich pořízení, protože tento přístroj si zapamatuje vaše individuální nastavení. Selfie fotoaparát 32 MPx s vysokým rozlišením inteligentně kombinuje čtyři pixely do jednoho většího pixelu pro ostřejší a jasnější selfie snímky, kterými pak ohromíte přátele na sociálních sítích.

Rozhodně doporučujeme využívat i širokoúhlý fotoaparát, který najdete ve výbavě HONOR 20 Pro. Díky němu pak na snímek dostanete všechno, co tam mít chcete. Nemusíte přemýšlet nad tím, kterou stranu zamýšleného snímku budete obětovat, aby se tam parta či rodinka vešla celá. Nebudete se muset mačkat a zároveň zachytíte i krajinku nebo památku za vámi.

I přes tyto pomocníky nezapomínejte myslet na vyváženost kompozici. A pokud chcete veškerá pravidla porušit, držte se alespoň jednoho – před pořízením snímku zkontrolujte, zda někomu nechybí kousek hlavy či mu z něj „něco neroste“.

Říká se, že úsměv je ten nejlepší make-up. A některé telefony to vědí a podle toho fotí. Široce se usmějte nebo někoho rozesmějte, a váš telefon tento okamžik zachytí samovolně. Tak nepropásnete žádné vaše vysmáté chvilky s kamarádkami nebo s rodinou. Pokud si vyberete HONOR 20 Pro vaše fotky budou dokonalé a vy už si budete jen užívat každý moment!

Reklama