marilyn-seznam.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Jedna z největších ikon první poloviny dvacátého století, americká filmová herečka, zpěvačka, modelka a samozřejmě také lamačka mužských srdcí - Marilyn Monroe - svou kariéru zahájila jako sotva dvacetiletá. Za svůj poměrně krátký život (zemřela v šestatřiceti letech) stihla natočit mnoho snímků. Mezi ty nejznámější patří Páni mají radši blondýnky, Jak si vzít milionáře či Někdo to rád horké. Od roku 1950 pak její sláva v Hollywoodu raketově rostla. Mnoho mužů toužilo po ní a mnoho žen toužilo být jako ona. A i když byla mnohem více než jen herečkou s postavou přesýpacích hodin, blonďatými vlasy a červenými plnými rty, titul sex symbolu jí už nikdo neodpáře. Sama o sobě dokonce řekla: „Nenávidím být sexy symbolem, ale mám-li být symbolem něčeho, ať je to sex!

Je jisté, že svými citáty skutečně žila. „Nedokonalost je krása, šílenství je genialita, a je lepší být absolutně směšný než absolutně nudný“ či „Měli bychom začít žít, něž příliš zestárneme. Strach je hloupý. A litování stejně tak,“ dokonale vystihují její život.

marilyn-kolaz.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Jaké jsou však její nejznámější citáty o kráse a módě, kterými se můžeme řídit i dnes?

  • „Dejte dívce ty správné boty a ona si dokáže podmanit svět.“
  • „Co nosím do postele? Chanel No.5, samozřejmě.“
  • „Úsměv je nejlepší make-up, který dívka může nosit.“
  • „Myslím, že sexualita je atraktivní pouze tehdy, když je přirozená a spontánní.“

Herečka, která to neměla v životě vůbec jednoduché, a přesto se dokázala dostat na vrchol – Audrey Hepburn – se stala legendou klasické hollywoodské kinematografie a byla uvedena do Mezinárodní síně slávy nejlépe oblékaných. Její styl se vyznačoval elegancí, čistotou a jednoduchostí.

Audrey nejprve studovala balet a později se začala objevovat v muzikálových divadelních představeních a následovalo také mnoho natočených snímků. Mezi nimi určitě budete znát Prázdniny v Římě. Později se stala také humanitární pracovnicí.

Audrey-kolaz.jpg

Zdroj foto: Profimedia

V jejích citátech se odráží její jemnost a vztah ke všemu elegantnímu.

  • „Elegance je ta jediná krása, která nikdy neslábne.“
  • „Krása ženy nespočívá v oblečení, které nosí, v postavě, kterou má nebo v tom, jak si učeše vlasy. Krása ženy se odráží v jejích očích, protože ty jsou bránou do jejího srdce, místa, kde bydlí láska. Pravá krása ženy se odráží na její duši. Je to péče, kterou tak láskyplně rozdává, vášeň, kterou ukazuje, a krása ženy roste pouze s přibývajícími roky.“
  • „Krása ženy roste s léty.“

Zdroj info: organicauthorityparade, parade2voguecitaty, idnes, wikipedie

Reklama