První, čím zaujmeme, je nejspíše náš vzhled, proto je potřeba o sebe důkladně pečovat. Nemusíte však utrácet horentní sumy a ztrácet svůj drahocenný čas návštěvami v kosmetických salonech. Pojďme si připravit masky pro naši pleť doma, a to už za pár „kaček“.

Pleť je odrazem našeho života, odráží se v ní různé každodenní neduhy, jako je stres, špatná životospráva, nedostatek tekutin, nevhodný výběr kosmetických produktů a mnohem více. Velkou zásluhu má i nedokonalé čištění. Většina žen používá různé zkrašlovací prostředky, na tom není nic divného, ale je potřeba mít na paměti, že ty naší pleti nepomáhají, ba naopak. Je proto nutné myslet na perfektní odličování a následné čištění pleti. Velká část žen si totiž myslí, že pokud se před spaním odlíčí a pleť vyčistí tonikem, je tím proces odlíčení ukončen, což je špatně. To je nutno provádět večer i ráno. Během večera se totiž otevírají póry, z nichž odchází nechtěné oxidanty z těla, proto je nutné i po ránu používat tonikum, které pleť po noci dočistí.

1

Jak jsem již zmínila, naše pokožka je vystavována neskutečnému množství nepříznivých faktorů, proto jí čas od času dopřejme nový nádech do života a dodejme potřebnou péči. Před týdnem jsem pro vás připravila pár receptů na masky a zábaly na vlasy (čtěte ZDE), dnes se budeme věnovat přípravě domácích pleťových masek.

  • Pro hydrataci pokožky

Na přípravu budete potřebovat okurku, klidně nějaký menší kousek, co vám zbyl od oběda, a vejce. Do jedné misky si nastrouhejte na jemné straně struhadla okurku, do druhé misky dejte z vajíčka bílek (žloutek nebudete potřebovat). Z bílku vyšlehejte sníh, do kterého přidejte dvě lžíce okurky i s trochou šťávy a vše důkladně promíchejte. Naneste na vyčištěnou pleť a nechte cca patnáct minut působit. Poté důkladně opláchněte vlažnou vodou.

„Ženy přikládají větší důležitost své kráse než své inteligenci, poněvadž muži bývají mnohdy hloupí, ale zřídka kdy slepí.“
Henry De Montherlant
  • Když je pleť unavená

Po ruce mějte avokádo (lepší je zralejší), med, bílý jogurt, citron. Avokádo vydlabejte ze slupky a následně rozmělněte na kašičku, přidejte lžičku medu, bílého jogurtu a čerstvě vymačkané šťávy z citronu. Směs promíchejte a aplikujte na obličej a dekolt. Nechte masku působit dvacet minut a můžete opět omýt vlažnou vodou.

Máte problematickou,nebo mastnou pleť? Klikněte na další stranu


  • Pokud máte problematickou pleť

K přípravě této zázračné masky si připravte 100 g sušeného květu heřmánku a gázu. Heřmánek nasypte do misky a zalijte nepatrným množstvím vroucí vody, musí vám vzniknout kašička, heřmánek nesmí plavat ve vodě.  Následně jej nechte alespoň deset minut odstát, naneste na gázu, přiložte na obličej, krk a dekolt. Po dvaceti minutách můžete obklad sundat a opláchnout heřmánkovým odvarem či vlažnou vodou.

  • Pryč s přebytečnou mastnotou

Maska pro tento druh pleti se skládá pouze ze zázračného droždí, který má vysoký obsah vitaminu B, a citronu. Příprava je opravdu velmi jednoduchá a rychlá, hodí se i pro ty z vás, které jsou velmi vytížené. Droždí rozdrobte do misky a přidejte pár kapek teplé vody, následně rozmíchejte na jemnou kašičku, do které pak přidejte lžičku citronové šťávy a opět promíchejte. Na obličeji nechte působit minimálně dvacet minut.

„Není ošklivých žen. Jsou jen ženy, které nevědí, jak se učinit krásnými.“
Ninon De Lenclos
  • Na rozšířené póry

Budete potřebovat přibližně patnáct kuliček hroznů, med a vajíčko. Nejprve zbavte hrozny zbytečných pecek a vidličkou rozmačkejte, z vajíčka oddělte žloutek, který rozšlehejte a přidejte ho k hroznům. Do směsi přidejte lžíci medu a vše důkladně promícháme. Doba působení této masky je přibližně dvacet minut a zase opláchněte vlažnou vodou.

2

  • Proti vráskám

Potřeba je jedno čerstvé jablko a mletá skořice, to je vše. Nastrouhejte na jemno jablko i se slupkou, přidejte půl lžičky mleté skořice a zamíchejte. Aplikujte na tvář, krk i dekolt a po dvaceti minutách můžete masku smýt.

Malá rada na závěr

Pleťové masky aplikujte maximálně jednou až dvakrát za týden. Nejlepší doba pro působení masky je večer těsně před spánkem. Doporučuje se také před použitím masky pokožku vyčistit peelingem, který pleť jemně obrousí a dočistí.

Čtěte také:

Reklama