Zdroj: Aesthevita

Povislá nebo špatně tvarovaná prsa nemají jen starší ženy. Problém trápí i mladší ročníky, které mají kvůli nedokonalostem nízké sebevědomí, ale i deprese. Mnoho žen se ale nedokáže smířit s představou, že by si do těla nechaly implantovat umělý materiál. Přitom silikonové implantáty už dávno nejsou jedinou metodou, jak poprsí vytvarovat nebo zvětšit. Přirozeně krásný hrudník můžete mít po kombinaci dvou metod, kdy zvětšení proběhne jen za použití vašeho vlastního „materiálu“.

Autoaugmentace je pojem převzatý z angličtiny. Jde o tvarování poprsí za použití vlastní tkáně. „Při tradiční modelaci prsou se tkáň odstraňuje, při autoaugmentaci se naopak nechá na cévní stopce a pod sval se vloží vlastní implantát v podobě žlázy a ten se v místě zašije,“ vysvětluje plastický chirurg MUDr. Ján Pilka, který vede celý tým kliniky estetické medicíny Aesthevita.

Lipotransfer by se dal také charakterizovat tak, že jde o dva výkony v jedné operaci. Z několika partií těla se tuk odsaje a tam, kde je žádoucí, se naopak přidá. Odsátým tukem z vybraných partií lze vytvarovat prsa, hýždě, lýtka, paže, zbytnět penis, vyplnit vrásky nebo zvětšit rty.

Tuk musí být váš

I přes to, že nelze použít tuk od dárce, i u velmi hubených žen lze vždy nějaký najít. „Žena by musela být opravdu extrémně hubená, abychom žádný tuk nenašli. Na každé prso je potřeba 200–300 ml. Nejčastěji se bere z vnitřní části stehen, z pozadí nebo třeba z břicha,“ říká MUDr. Ján Pilka z kliniky Aesthevita.

Zásadní součástí přenosu tuku je proces jeho čištění. Z těla totiž odchází spolu s krví a je nutné tyto složky od sebe oddělit. Na klinice Aesthevita používají lékaři nejnovější techniku Pure Graft. Celý proces je uzavřený a probíhá takto: Vibrační liposukcí, po nastavení přesných parametrů kvůli zachování kvality, se odsaje tuk z vybraných partií. Putuje přímo do čisticích filtrů, aniž by přišel do styku se vzduchem nebo s ním bylo neodborně manipulováno. „Získáváme tak čistý tuk vhodný k aplikaci, který pak za pomoci speciálních tenkých kanyl aplikujeme malými vpichy do daného místa. Vyžaduje to přesnost a maximální soustředění chirurga,“ doplňuje Ján Pilka.

Zvětšení o několik čísel ihned nečekejte

Tuk se ale v těle přirozeně vstřebává, a tak nemůžeme čekat, že se touto metodou podaří zvětšit prsa o několik čísel. „Zvětšení se pohybuje mezi půl až jedním číslem, s tím neuděláme nic, i kdyby se do prsa dalo větší množství tuku, než je obvyklé,“ říká MUDr. Ján Pilka.


Zdroj: Aesthevita

Jedinou možností, jak prsa lipotransferem zvětšit o více než jedno číslo, je metodu opakovat několikrát za sebou. „Operaci lze provést jednou a za půl roku znovu, tak bychom mohli po čase docílit zvětšení třeba i o více než dvě velikosti,“ vysvětluje chirurg.

Tuk lze aplikovat i po augmentaci

Vlastní tuk se používá i v případě, že jde o extrémně hubené dámy s malým hrudním košem, kdy je i u nejmenších implantátů vidět hrana. Při použití lipotransferu s malým množstvím tuku se hrany zaoblí, aby výsledný efekt vypadal přirozeně. „Někdy se tuk aplikuje přímo při augmentaci, někdy s odstupem, záleží i zhodnocení stavu a také přání klientky, kterému se samozřejmě snažíme vyhovět,“ uzavírá debatu MUDr. Ján Pilka.

Reklama