mur.jpg
Foto: Shutterstock

Jennifer Pan byla v očích rodičů i ostatních dokonalé dítě. Žila s rodinou od narození v kanadském Ontariu. Její rodiče Huei Hann Pan a Bich Ha Pan byli původem z Vietnamu. Podle všeho na své děti (Jennifer měla mladšího bratra) uplatňovali velmi přísnou tradiční východní výchovu a měli skutečně vysoké nároky. Na základní škole (i části školy střední) byla Jennifer stabilní premiantkou, která nejen nosila samé jedničky, ale také hrála výborně na klavír.

Zlom nastav ve chvíli, kdy si v druhé polovině své středoškolské docházky Jennifer našla chlapce. Byl jím mladík taktéž z vietnamské komunity Daniel Wong. Rodiče Jenn byli zásadně proti tomuto vztahu a jejich tlak na dokonalé studijní výsledky ještě vzrostl, jelikož známky jejich dcery byly ve většině předmětů minimálně o stupeň horší. A tak se Jennifer ze strachu z rodičů naučila padělat vysvědčení a školní výsledky. Zároveň si pro rodiče vždy vymyslela nějakou výmluvu, aby nepřišli do školy, ať už na schůzky s rodiči nebo na slavnostní předávání vysvědčení. Jelikož jí falšování výsledků procházelo, přestala se o školu úplně zajímat a v posledním ročníku dokonce propadla a nebyla tak připuštěna k maturitě.

Ovšem ani to Jennifer nezastavilo. Obava z hněvu rodičů byla tak velká, že zfalšovala nejen maturitní vysvědčení, ale také přijímací dopis z univerzity. Matce a otci navíc Jennifer řekla, že bude přebývat u spolužačky z univerzity, aby nemusela denně dojíždět. Ani to samozřejmě nebyla pravda. Bydlela u Daniela a jeho rodičů. Místo do školy chodila pracovat do kavárny a dávala soukromé lekce klavíru. Navíc informovala otce a matku, že nepotřebuje žádné peníze, neboť dosáhla na nejvyšší stipendium.


Přiblížil se čas promocí a ani tady mladá žena nezaváhala. Předložila rodině falešný diplom a také nepravý zvací dopis do místní dětské nemocnice, kde měla získat místo. Rodiče byli skutečně nadšení, avšak po nějaké době pojali podezření, zda jim dcera říká skutečně pravdu. Jednak u ní nikdy neviděli žádnou pracovní uniformu ani knihy, které by naznačovali, že má náročné povolání ve zdravotnictví a jednak vykazovala známky toho, že se bojí krve. Navíc odmítala ukázat jakýkoliv pracovní průkaz. Proto se rozhodli zatelefonovat kamarádce, u které měla Jennifer již několik let přebývat. Samozřejmě se záhy ukázalo, že nic z toho není pravda.

Jenn byla rodinou následně přinucena k tomu, aby přiznala, že univerzitu nedostudovala. Nikdy se ale nedozvěděli, že nedostudovala ani střední školu. Rodiče jí tedy dali jednoznačné ultimátum, bude se celý rok připravovat na nové přijímací zkoušky a smí jen na klavír, kam ji budou vozit autem nebo bude z rodiny vyloučena a musí se živit sama. Podle všeho nechtěla Jennifer přijít o rodinné zázemí, a tak na jejich podmínky přistoupila, včetně toho, že se nesmí dál vídat s Danielem. S blížícími se zkouškami každým dnem hrozilo, že se rodiče dozví celou pravdu, a tak Jennifer a Daniel vymysleli plán.

Daniel našel muže jménem Lenford Crawford, který souhlasil, že za 10 tisíc dolarů z pojistky připraví rodiče Jennifer spolu se dvěma dalšími společníky o život. Vše mělo vypadat jako násilné vloupání. Jennifer pustila útočníky v pozdních večerních hodinách do domu, ti předstírali přepadení a následně matku Jenn střelili třikrát do hlavy a otce do obličeje a ramene. Domnívali se, že oba rodiče jsou mrtví a tak přes ně přehodili deku. Jennifer následně zavolala na policii a ohlásila násilné vloupání a zavraždění rodičů.

Ačkoliv byla Jennifer zpočátku vyšetřována jako oběť celé události, policistům a vyšetřovatelům mnoho věcí nesedělo. Například to, proč Jennifer jako jediná zůstala nezraněná. Nebo jak je možné, že z luxusně zařízeného a drahého domu lupiči nic neukradli a především, jak si Jennifer mohla zavolat pomoc, když vypověděla, že ji útočníči přivázali k topení (některé zdroje uvádějí zábradlí schodů). Světlo do celého případu vnesl otec Jennifer, který se probral z kómatu a vypověděl o všem, co po útoku jak od násilníků, tak od Jennifer slyšel. Ta následně musela pod tíhou argumentů přiznat, že si vraždu svých rodičů skutečně objednala. Důvodem měla být touha zbavit se jejich přísného vlivu a také to, že chtěla žít sama jen s Danielem. U soudu byla samozřejmě shledána vinnou v plném rozsahu a odsouzena na doživotí.

Čtěte také: 

Zdroj: Clifford L. Linedecker - Vraždící děti, Youtube kanál Krimi příběhy, All thats interestingParamagNY Times, Wikipedie

Reklama