V našem článku spojeným s diskusí jste nám mohli napsat, jak jste nam tom se svými aktivitami Zapojte se do diskuse: Dokážete více, než si myslíte?

Co si myslíte, jak jste na tom se svou aktivitou? Možná řada z vás sportuje a věnuje pohybu svůj volný čas. Nenechte se mýlit. Výdej energie a aktivitu mají i ti, kteří se sportu vyhýbají obloukem. Aktivita a energie, kterou vynaložíte v běžném životě je často překvapivá.

Rexona svým projektem Rexperiment poukázala na skutečnost, že v rámci svých běžných každodenních aktivit jsme v pohybu mnohem více, než bychom čekali. Do projektu se zapojilo 16 osob s nejrůznějšími povoláními a s různorodými zálibami. Nalezneme mezi nimi například hasiče, studentku, doručovatele zásilek, pracovníka elektrárny, zaměstnankyni reklamní agentury nebo profesionálního tanečníka. Více o účastnících projektu se dozvíte zde www.rexperiment.cz

Rexona

Dokážete více, než si myslíte?

Pod článek jste nám napsali krásné příspěvky. Slíbili jsme, že 5 z vás, diskutujících, odměníme balíčkem od značky Rexona. Kdo se může těšit na balíček?

Šupina73

Můj všední den je jedná velká honička.Ráno se synem do školky,pak úprkem směr práce,abych nepřišla pozdě (čím dýl přijdu,tím dýl odejdu), v práci se nezastavím,bohužel dělám na normy a ne nějak malé,někdy mám pocit,že z nás chtějí sedrat kůži.Po práci opět úprk do školky,pak nákupy a honem domů poklidit a připravit něco dobrého k večeři.Myslím si,že pohybu mám přeci jenom až dost.Volné dny trávím prací na zahrádce,sekám trávu,okopávám zeleninu,kytičky.....potom radost pohledět na tu krásu :-) Myslím si,že pohybu mám už takhle dost,ale ještě vyrážíme s naším synem na kolech na výlety a jelikož je ještě malý,vozím ho na svém kole na sedačce.Někdy vyrazíme i na pěší túru. Takže já se zapotím až dost,pohybu mám dostatek.Nicnedělání by mě nijak nenaplnilo,hodně by mě spíš ubíjelo,nebyla jsem nikdy zvyklá lenošit a povalovat se. A jestli mám pocit,zda bych toho zvládla víc?? Určitě ANO,dalo by se. Domů jsem si také pořídila běžecký pás,na kterém běhám především v zimě,kdy nejsme tolik venku a při nepříznivém počasí.Když jsem byla na mateřské dovolené,tak hned z rána,kdy mimčo ještě spinkalo, jsem si v televizi pustila Snídani s Novou a hodinu běhala,to je ten nejlepší start do nového dne :-) Bez pohybu si nedovedu svůj život tak nějak představit.

meme

Jsem i nejsem aktivní.Jsem aktivní- vodím děti do školy,pěšky,hodinu denně,na kroužky,také pěšky,nakupuju,uklízím,běhám doma do schodů. A chtěla bych být více aktivní - tj.začít pravidelně cvičit,aspon běhat.Taky chodit někam na angličtinu,do divadla. Pohyb je úžasná věc.Jsem od přírody spíše lenoch,ale procházky mě baví.Utřídím si myšlenky.Koukám na krásu kolem sebe.A uvědomuji si,jak je skvělé - HÝBAT SE:

RosaGloriaDei

Ano, někdy dokážu víc, než si myslím. Není to tak dávno, kdy jsem si

neuměla představit, že svůj život podřídím dítěti. Teď kmitám kolem dětí

dvou a nemít svůj věk, chtěla bych i třetí. A tak je to v životě se

vším - dokud nezkusíš, nevíš....

Peetrax

Pro mě je teda samotný pohyb výzva, protože jsem líná jako to prase. Ideální kratochvíle je pro mě čtení knih, z toho, narozdíl od pohybu, radost mám. Ale když už se donutím, tak to stojí za to. To pak třeba ujdu nebo na kole ujedu i pár kilometrů.  Ten pocit je pak k nezaplacení. Jenže když už na to přijde, tak mám radši pohybové aktivity, kde za mnou zůstává nějaký výsledek: úklid, vaření, pletí záhonku apod.

Selinka

Pro mě je pohyb nutností, protože každý den prosedím 8,5 hodiny u počítače - děti mi to závidí neb nechápou, že pro mě je to nutné zlo přinášející nám finanční obnos pro chod domácnosti, že ..Dost mě bolí záda, takže střídám cvičení - buď skáču na velkém balonu, nebo cvičím podle YT / DVD, nebo si jdu zaplavat a když je vhodné počasí, vytahuju kolo. A jestli bych zvládla víc? Jsem sama na dvě děti, takže připočítávám vaření, žehlení, úklid, úkoly .. ale i tak jo, zvládla bych víc. Třeba výlety s dětmi bych chtěla realizovat častěji - tady už je to ale taky o jejich ochotě se někde veřejně se mnou producírovat Ale i tak jsem přemluvila syna k další aktivitě nad rámec zaběhaných a softtenis je již zakoupen

K čemu pohyb přirovnat? No, upřímně, i když si začnu mytí nádobí přirovnávat k břišnímu tanci, tak mi to tu činnost nezpříjemní. Nicméně pohyb samotný, teď myslím cvičení, už je pro mě nezbytnou nutností a ten přínos ve formě uvolněných hormonů štěstí mi stojí za to ( a abych nekecala, to, že si sem tam dám za odměnu kolečko uheráku ještě víc)

Pozn. red.: Texty nebyly redakčně upraveny.

Čtěte naše články:

Reklama