Čtenářka Simič jako dítě milovala nemocniční čaje, ale její maminka tu „dokonalou“ chuť nedokázala napodobit. Děkuji Vám Simič za příspěvek. Já se domnívám, že to bylo proto, že maminka doma neměla sto let nemytou várnici na čaj. A nedělala to do ní.

Hezký den.

Troufám si tvrdit,že jsem za svůj život vypila hektolitry čaje.Z raného dětství si přesně pamatuji na nahořklou a nikterak úchvatnou chuť čaje PULMORAN,který jsem musela pít,když jsem byla nachlazená.Protože mi moc nechutnal,nelenila jsem a vyměnila sáček PULMORANU za sáček v jiné krabičce,jejíž název jsem neznala,protože jsem ještě neuměla číst.Na krabičce však byly hezké žluté kytičky,tak jsem si myslela,že čajíček z nich bude také dobrý.

Nebyl. Navíc jsem se po třech dnech doslova pos.....Bolelo mě břicho a tak jsem nic netušící mamince přiznala,že jsem obsahy vyměnila.Byl to opravdu kšeft za všechny prachy,protože jsem po tři dny pila čaj ze SENNY,který je na zácpu.“Dobře mi tak“,řekla maminka a měla pravdu.

Do žádných dalších experimentů jsem se pak už nepouštěla.Také si velmi dobře pamatuji na čaj nemocniční.Všichni na něho nadávali,ale mně šíleně chutnal.Když jsme chodili na návštěvu za někým z rodiny do nemocnice,pamatuju si,že jsem nebohému nemocnému vždycky vypila konev čaje a po cestě domů jsem musela aspoň stokrát čůrat.Doma jsem pak loudila,že chci uvařit takový čaj,jaký mají v nemocnici.Mamince se nikdy nepodařil,tak nevím,jaký tajný recept v nemocnicích používali...

Čaj je dodnes mým oblíbeným nápojem.Miluju čaje ledové,černé,bylinkové,pečené,ovocné,zelené.Ale jen ty kvalitní.Mám ráda čaj s mlékem,s medem,s karamelem,s citronem,limetkou,se zázvorem a klidně i s rumem nebo slivovicí.Ty dva posledně jmenované jsou jediné,které jsou ochotni pít i chlapi a to v jakémkoliv množství.Nesmí však ty nejdůležitější ingredience-rum a slivovice-dojít,jinak je po čajovém dýchánku!

Hezký den u šálku nějakého dobrého voňavého čaje Vám přeje Simič.


Téma dne je: ČAJ

  • Máte ráda čaj?
  • Pijete černé, ovocné, bylinkové, léčivé…
  • Jak jste k němu získala vztah?
  • Nedáte dopustit na čaj s rumem?
  • Sušíte si vlastní bylinky? Děláte vlastní směsi?
  • Byla jste někdy na čajové plantáži?
  • Který čaj a kde a kdy vám nejvíce chutnal?
  • Máte nějaký zážitek spojený s vůní, nebo chutí čaje?

Co Vás napadne, úvahy, recepty, příběhy, fotky, videa, hádanky, vzorky, prostě vše můžete posílat na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jedné z vás zítra pošlu krásný dárek. Který bude souviset s tím, o čem mi napíšete! Můžete si ho i přát, pokud to jen trochu bude možné, vaše přání splním!

Krásný den!

Reklama