Určitě se někdy každá z žen, ať už přímo sama, nebo prostřednictvím svých kamarádů, sousedů a známých, setkala s případem, kdy to v rodině, mezi oběma partnery zaskřípalo. A to hodně. Zachrání tento rozpadající se vztah dítě?

Kid

Povím vám dva rozdílné příběhy dvou kamarádek. Tou jednou jsem já, ta druhá pod příslibem anonymity souhlasila také se zveřejněním.

Vdavky

Obě jsme se vdávaly zhruba ve stejný čas. Já jsem musela, ona chtěla. Obě jsme své partnery milovaly, já k němu navíc vzhlížela jako ke svatému obrázku.
Po čase otěhotněla i kamarádka, její syn je o rok a půl mladší než ten náš.

Jelikož jsme se obě vdávaly velmi mladé, nezkušené, a dnes to klidně přiznám, i blbé, začalo to brzy po svatbě v obou našich rodinách skřípat.

Víc štěstí než rozumu

I v tomto jsem byla opět „o krok dopředu“. Nejdříve to začalo skřípat u nás. Manželovy zájmy a koníčky přebíjely zájem o syna a o mě. Mám tento vztah zachraňovat? Mám o něho bojovat? Mám stůj co stůj udržet rodinu a soužití s mužem, kterého zbožňuji, ale který o to možná ani nestojí? Zariskovala jsem. Na své straně jsem měla i tchyni, a to bylo silné spojenectví. Otěhotněla jsem podruhé, cíleně a bez jeho vědomí. Mrcha, vypočítavá ženská. A také tak trochu hloupá a naivní.

Asi jsem měla víc štěstí než rozumu. Už jsem tady o tom psala článek. Narodila se holčička s modrými kukadly, které ho dostaly. Uvědomil si, že má krásnou rodinu, našel v sobě pocit zodpovědnosti, nenechal by mě samotnou se dvěma dětmi... Z bouřliváka se stal ten nejlepší táta a manžel na světě (i když občas s drobnými mráčky). Zjednodušeně řečeno, druhé dítě nám zachránilo rozpadající se manželství.

Hajzl chlap

Moje kamarádka dopadla hůř. Neshody s manželem začaly, když už dvě děti měla. Řešit to třetím otěhotněním, to ji ani ve snu nenapadlo, věřila, že manžel s ní i tak „kvůli dětem“ zůstane. Nezůstal. Odešel a pořídil si další dvě děti.

Po čase si našla přítele, se kterým přece jen potřetí otěhotněla. Když to zjistil, zachoval se jako ten největší hajzl, v osmém měsíci těhotenství ji opustil. Porodila třetího syna a zůstala s dětmi sama. Za nějaký čas se seznámila s dalším přítelem, to už byli první dva kluci venku ze školy, nejmladší chodil do páté třídy. Nový partner s ní chtěl ještě vlastní dítě. Bála se, přece jen už nebyla nejmladší, a tak odmítla. Zůstal s ní, ale dítě je předmětem jejich každodenních debat, někdy i hádek. On ještě žádné nemá, ona už se na to necítí a také si není jistá, že by to tento její další nový vztah utužilo. Má už dopředu strach, že by zase porodila a zůstala sama.

A teď, babo, raď

A teď, babo, raď. Já vím, každý chlap je individualita, je to případ od případu. Já měla štěstí, že někde v tom mém manželovi ten pocit zodpovědnosti a lásky dřímal. A kamarádka? Co dělá špatně? Má jen smůlu na chlapy? Je chyba v ní? Má bezvadné kluky, ale ani ti ji manželství nezachránili (v druhém případě dokonce ani nezačalo).

 • Ráda bych se těmto životním osudům věnovala i v dnešním tématu. Zajímají mě váš pohled a názor na ženy, které si myslí, že chlapa udrží dětmi.
 • Máte nějaký zajímavý příběh? Ať už osobní (klidně anonymně) anebo z vašeho okolí. Vašich kamarádek a známých.
 • Přidejte se ke mně svými příspěvky.

Téma dne 14. května: Může dítě (děti) zachránit rozpadající se vztah?

 • Jak tyto, vám známé příběhy, končí? Dobře, nebo špatně?
 • Myslíte, že dítě, ať už ještě nenarozené, nebo už ty, co jsou na světě, partnera udrží?
 • A proč ne?
 • Proč jsou někteří muži tak nezodpovědní, že „zasejí“ a utečou?
 • Vstoupila byste dvakrát do stejné řeky?
 • Chtěla byste dítě za každou cenu?
 • Držela byste rodinu pohromadě za každou cenu?
 • Třeba kvůli financím?
 • A co říkáte na volné soužití?  Kdy jsou spolu partneři jen kvůli dětem a každý si žije po svém?

Téma je to široké, doufám, že i pro vás zajímavé.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: dětskou kosmetikou GARNIER KIDS (pro děti nebo pro vnuky)

dareksampony

Reklama