61f119cbc6644cl.jpg
Foto: Shutterstock

Naposledy byly šaty použity v loňském roce, kdy si je na svatbu oblékla Američanka Kate Tafelski. Šlo o dědictví po její matce, která šaty zdědila zase po své matce. I když šaty prošly během let určitými úpravami, pořád si zachovaly své původní kouzlo. I když to jim propůjčily hlavně jejich nositelky.

Magazínu Insider Kate řekla, že když poprvé viděla fotografii matky ve svatebních šatech, vůbec ji nenapadlo, že by si na vlastní svatbu oblékla stejný model. Šaty totiž ani trochu neodpovídaly jejímu vkusu. Jenže pandemie covid-19, zavírání obchodů a karantény ji připravily o možnost vybrat si svatební šaty v obchodě či půjčovně, a tak se rozhodla, že dá matčinu modelu šanci.

Její matka navíc šaty zdědila po své vlastní matce, která se v nich vdávala v roce 1961. Podruhé byly šaty použity v roce 1989 a potřetí loni. Každá žena si šaty přizpůsobila k obrazu svému. Katina matka si kupříkladu vybrala jiné rukávy a její dcera Kate se jich zbavila úplně. Její rozhodnutí bylo ale i praktické, protože rukávy už se po letech rozpadaly. Kate také ze sukně odebrala část látky, aby nebyla tak objemná. Katina babička, která zemřela v roce 2000, se ovšem svatby své vnučky nedožila. Ta je však přesvědčená, že by jí zrecyklované svatební šaty udělaly velkou radost.

Zdroje: Instagram, Insider