6253f9b7efd8dcl.jpg
Foto: Shutterstock

Julian Lennon se dříve zařekl, že nikdy na veřejnosti nezahraje jednu z nejznámějších písní svého otce. Ve skladbě Imagine z roku 1971 vyjadřuje John Lennon touhu po mírumilovnějším světě bez válek. Tragédie, ke kterým dochází na Ukrajině vlivem ruské invaze, ovšem Juliana přiměly změnit názor.  

V den svých devětapadesátých narozenin zveřejnil na svém Instagramu video, na kterém zpívá Imagine za doprovodu kytary a záře desítek svíček. A vyjádřil tak podporu válkou sužované Ukrajině.

V příspěvku napsal: „Válka na Ukrajině je nepředstavitelná tragédie… Jako člověk i jako umělec jsem cítil potřebu reagovat tím nejvýraznějším způsobem, jakým jsem mohl. A tak jsem dnes vůbec poprvé veřejně vystoupil s tátovou písničkou Imagine. Proč teď po všech těch letech, když jsem vždycky říkal, že jediným okamžikem, kdy bych uvažoval o zazpívání Imagine, by byl konec světa? Je to proto, že otcovy texty vyjadřují naši společnou touhu po míru na celém světe. V této písni jsme přeneseni do prostoru, kde se láska a pospolitost stávají naší realitou, i když jen na okamžik. Píseň odráží světlo na konci tunelu, ve které všichni doufáme. V důsledku pokračujícího vražedného násilí byly miliony nevinných rodin nuceny opustit pohodlí svých domovů a hledat azyl jinde. Vyzývám světové vůdce a všechny, kdo věří v sentiment Imagine, aby se postavili za uprchlíky.“

Julian Lennon se narodil v roce 1963 a jeho matkou je Cynthia Lennon, která zemřela v roce 2015. Působí jako zpěvák a kytarista a koncertuje po celém světě.

Zdroje: Instagram, The Washington Post