Toužíte udělat něco hezkého a dobrého? Tak co takhle vyrazit do psího útulku a zapojit se do péče o pejsky, kteří zde našli dočasně domov? Já jsem vyrazila do Lhotky u Kostelce nad Černými lesy do Dogpointu a nasála místí skvělou atmosféru.

Dogpoint

Soukromý útulek Dogpoint se nachází hodinu cesty autem od Prahy, doslova uprostřed ničeho, v krásné přírodě a na samotě u lesa. Je to ráj a věřím, že se tu skvěle žije nejen samotným majitelům, ale i pejskům, kteří zde nyní obývají některý z kotců.

DogpointV pondělí, kdy má útulek zavřeno a probíhá „odpočinkový“ den, jsem si popovídala s ředitelkou Dogpointu Bc. Michaelou Zemánkovou, která má celou organizaci pod palcem a která mě ochotně seznámila s každým obyvatelem čekajícím na nového páníčka.

Útulek má pro návštěvníky dveře otevřené, lidé si sem nechodí jen prohlédnout psy, ale také mají možnost některého z nich si „půjčit“ a vyrazit s ním na procházku. Stejně tak sem přivézt jídlo (pozor, žádné granule, pejsci jsou zde barfovaní) a další důležité věci, bez nichž se péče o psy neobejde. A v neposlední řadě zde mohou psa adoptovat a dát mu nový domov.

Já osobně jsem se o Dogpointu doslechla od svých přátel, kteří právě odtud psa adoptovali. Nedivím se jim, že zde byli několikrát, zapojili se do dobrovolného venčení a pak zde objevili svého čtyřnohého miláčka. Tohle místo má opravdu kouzlo a přátelskou atmosféru.  

Kapacita tohoto útulku je 20 psů. A v tuto chvíli je zcela obsazeno. V létě se prý psi ztrácejí mnohem častěji než třeba v období Vánoc a Silvestru. Nejmladšímu členu smečky je šest měsíců. Michaela se mnou šla kotec od kotce a vyprávěla mi o každém psovi, který tu je. Až na pár výjimek jsem si mohla pohladit každého z nich. A že byli za lidský dotyk rádi! Kdyby to jen trochu šlo, pomazlila bych důkladně všechny! Protože teprve ve chvíli, kdy vidíte tato stvoření, kterým tak moc chybí člověk, společnost a hlavně domov, dojde vám, jak moc je potřeba zvířatům s nepříliš šťastným osudem, pomoci.

Dogpoint

Když chcete venčit

Pokud si nejste jistí, zdali se na psa tak úplně cítíte, nebo chcete dát dětem edukativní a výchovnou lekci, vyrazte si „zavenčit“. Stačí, když si nacpete kapsy piškoty nebo jinými psími dobrotami, podepíšete souhlas a s tím, že přebíráte za pejska zodpovědnost, a můžete vyrazit!

dog

Když chcete adoptovat

Pokud už si nějaký pes získal vaše srdce, adoptujte ho. Potřebujete k tomu jen pár věcí:

  • být starší 18 let (občanský průkaz s sebou)
  • být občanem České nebo Slovenské republiky
  • adopční poplatek (700,- dospělý pes, 1.000,- štěně)
  • obojek, vodítko, přepravní box,… (vybavení pro bezpečný přesun pejska k vám)
  • souhlas s budoucí kastrací (neplatí pro nalezence)

Dogpoint

Podívejte se na aktuální nabídku zde, anebo úplně nejlépe – přijeďte se sami přesvědčit, jak krásný a příjemný takový útulek – domov pro odložené a týrané psy – může být.

Foto zdroj: Dogpoint, Marie Cicvárek Fléglová

Také si přečtěte: