Já si dávám každý rok stejné předsevzetí. :-) Rok co rok jsem 1. ledna plna dobré vůle a odhodlání být tou nejklidnější a nejvlídnější matkou a manželkou na světě, řešit problémy a krize bez křiku a rozčilování, s vtipem a šarmem.

Jenže, to by mi to ta moje banda nesměla kazit! :-)) Mám tři syny a manžela, a všichni čtyři společně a bez jakýchkoli skrupulí systematicky nahlodávají a ničí mé odhodlání. Dovedou mě vytočit do běla! Musím se ovšem pochválit, minimálně na Nový rok plus pár dní k tomu to vydržím. Je zajímavé, že se říká „Jak na Nový rok, tak po celý rok“. U nás to neplatí.

Ale ten první den roku u nás opravdu klidno je. I když, letos jsem své předsevzetí málem porušila pár hodin po půlnoci, když můj 16letý potomek dorazil domů motýlím krokem a s širokým, všeobjímajícím úsměvem. :-) Měl štěstí, holomek. Druhého ledna by mu to tak lehce neprošlo! :-)

Zdraví Šárka.


Milá Šárko,
za motýlí krok bych hnal svinským krokem - v šestnácti letech! :) Ale jinak jste svatá žena, a to nejen proto, že držíte jakž takž předsevzetí. Ono neutéct od takové smečky... To je výkon. :)

Jak dodržujete svoje předsevzetí vy? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!