Dostat hanlivou přezdívku a mít z toho radost, i to se občas poštěstí. Stalo se to například čtenářce Maje, ale přezdívka Dodo není tak strašná. Vzpomínám si, že jsem jako kluk poslouchal kytaristu a zpěváka Miloše Dodo Doležala a byla to dodost dodobrá muzika!


Ahoj, Kubo!

Tak jsem se rozhodla, že ti napíšu na téma Přezdívky.

Já jsem dostala svoji přezdívku už ve 2. třídě od spolužáka. Zněla Dodo. Bohužel jsem netušila, co vlastně znamená, ale pravdou je, že se velice rychle uchytila. Takže mi nikdo ze spolužáků neřekl jinak než Dodo.

Asi až ve 4.třídě jsem se dozvěděla, co to znamená, jenže to už bylo pozdě. Velice záhy jsem si totiž pojmenovala kulicha - dodák. Říkali mu tak i mí rodiče a sestra. Navíc to byla čepice, kterou jsem dostala právě ve 2. třídě, ale jak se prala, tak se pořád vytahovala a rostla se mnou, takže jsem jí nosila až do 8. třídy (tajně, pouze tam, kde mě nikdo neviděl).

Ale moje přezdívka zde, na Ženě-in je Maje. Je to složenina slabik mého jména a příjmení.

Jinak jako dítěti mi říkali Mates - dle soutěže, která dřív byla v televizi. Byly to prý míčky s čísly uvnitř. A já měla tak do 3 let holou hlavu, byla jsem tlustá, odstávaly mi uši - takže jsem byla nápadně krásné dítě. Takže když jsem vyplázla jazyk a sestra mně vytáhla uši, rozdíl byl nepatrný.

Nicméně teď v dospělosti mi všichni říkají Marťo.

Zdraví,
Maje

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Pište mi dnes o svých přezdívkách...

  • Jak jste k přezdívce přišli?
  • Máte jen jednu?
  • Dali jste někomu přezdívku? A proč?
  • Máte svou přezdívku rádi?
  • A co nick na Ženě-in, používáte ho ještě někde jinde?

redakce@zena-in.cz


GlobusZEMĚPISNÁ SOUTĚŽ

  • INDICIE: Ačkoli v touto zemí neprochází Velká čínská zeď, má s Čínou cosi společného - totiž hranici.

Tušíte o jaký stát by se mohlo jednat? Potom si můžete tipnout zde:Uhodněte stát! Ale pozor, nezapomeňte, že máte jen jednu šanci!

Reklama