Čtenářka Tina5 sice nežije v luxusu, ale snaží se dávat lásku. A zavzpomínala, jak jednou jela k dědečkovi své kamarádky a popsala, jak takové teplo domova vzniká. Děkuji Vám Tino5 za příspěvek.

Milá redakce, teplo domova..

Každý si pod těmito slovy představí něco jiného. Vymrzlý dům studená voda místo teplé není nic příjemného, ale teplo domova je podle mě v něčem jiném. Možná je to tím slovem domov, nevím.

Vzpomínám si kdysi ještě v dávných dobách, jako studentka jsem byla u kamarádky a s jejími rodiči jsme jeli k dědečkovi. Starý muž, který ve velkém domě obýval pouze kuchyň, kde si topil v kamínkách, ostatní části domu totálně vymrzlé.

Dojeli jsme v pátek večer skoro za tmy, totálně vymrzlí, prokřehlí a všude šílená kosa krom kuchyně, kde žil dědeček. Nanosili jsme dřevo, tatínek kamarádky zatopil, maminka nám uvařila černý čaj, tatínek jej ochutil šťopičkou domácí slivovice, za chvilku se po pokoji rozlilo teplo nejen od kamen, ve kterých praskalo hořící dřevo, ale horký čaj se slivovicí taky pomohl.

Už je to moc let a stejně dodnes cítím to krásné teplo, které se brzy rozšířilo a bylo tam krásně útulno.

Jsem vděčná za teplo vodu, která začne téct, stačí otočit kohoutkem, za teplo, které tu máme díky topení, ale teplo domova je o lásce, která obydlí činí domovem nebo nečiní. Snažím se, aby u nás bylo dobře, i když nežijeme v přepychu.

Krásný den všem Tina5


Více o dnešním tématu dne se dovíte ZDE – Teplo domova je nepostradatelné

redakce@zena-in.cz

Reklama