Věnujete-li alespoň minimální čas tomu, co máte na sobě, určitě víte, že v oblékání platí Jeden trik. Tedy že i jediný kousek (většinou to bývají boty) dokáže napravit všední kombinaci oblečení. A tak je to i s bytem! Můžete se o tom koneckonců přesvědčit sama, vyzkoušíte-li nějakou z následujících rad:

 

1. Zbavte se všeho, co považujete jen za staré harampádí a co u vás zaujímá místo jen ze setrvačnosti. Uvědomte si, že světem hýbe minimalismus – tedy platí čím méně, tím lépe. Bude-li vám líto danou věc vyhodit, někomu ji dejte či ji prodejte v bazaru. Utrženou částku pak můžete investovat do nějaké maličkosti, která vás potěší.
 
2. I když vás třeba ve škole geometrie nebavila, vězte, že se bez ní neobejdete ani v reálném životě. Kombinací tvarů totiž dokážete nečekané. Osvědčenou klasikou je například klasický čtvercový stolek s židlemi/křesly ve tvaru půlkruhů.
 
3. Dalším skvěle využitelným prvkem se pro vás může stát překvapení. Ano, něco lehce šokujícího. Ne ovšem nic, co by zaujalo pozornost na první pohled – raději něco, čeho si všimneme až na pohled druhý a co nás upoutá natolik, že z něj pohledem už nesjedeme. Můžete si vybrat cokoliv – od extravagantní vázy (ovšem ne postavené uprostřed místnosti, ale někde decentněji v rohu) až po potah na křesle z neobvyklého materiálu.
 
4. V domácnostech se často objevuje jakási výstavka všelijakých drobností na okenním parapetu. Někde to může vypadat vkusně a stylově, nicméně snažíte-li se o dosažení moderního vzhledu, tak si ji raději odpusťte. Nedá-li vám to, ponechte tam květiny. Nicméně i pro ně se dá najít lepší umístění…
 
5. Další magické slůvko, které byste si měla zapamatovat, je „kontrast“. A to týkající se materiálů. Dávejte k sobě lesklé látky s matnými, hladké povrchy s hrubými,… Pokus udělat něco nepříliš obvyklého téměř vždy sklízí úspěch!
 
6. Chcete-li svůj byt vybavit nějakým dražším kouskem, vyplatí se nešetřit na umění. Jeden impozantní obraz či socha dokáží pozvednout reprezentativnost celého pokoje až k nebeským výšinám. Než ale repliku nějakého renesančního díla, chtějte abstraktní vzory a nevšední tvary.
 
7. Nebojte se jednu místnost v bytě vymalovat nějakou výraznější barvičkou. Nemusíte ihned volit například neonově zelenou, trochu tlumenější verze prokáže lepší službu. Ale bílá, krémová, světle žlutá a modrá jsou již ohrané…
 
8. Chcete z každé večeře udělat skoro událost? Pak si na lustr opatřete papírové stínítko. Lampa bude vydávat tlumené světlo, které je jednodušší a modernější alternativou romantických svíček.
 
9. Nic nedokáže pokazit dojem z domova více než nepořádek. Máte-li na nočním stolku hromádku věcí, které denně používáte, ale které vytvářejí menší chaos, pořiďte si soupravu hezkých (tedy v souladu s celým dojmem pokoje) krabiček či šperkovnici a poklady ukládejte zásadně jen tam.  
 

 

Doufám, že vás mé nápady inspirovaly i k dalším možnostem, jak zvelebit byt. A to je přesně důležité – ne honba za vítězstvím v pomyslné soutěži mezi kamarádkami o nejhezčí byt, ale dobrý pocit. A zábavu při vytváření pro vás toho nejkrásnějšího prostředí…
Reklama