Zatímco dříve byly šedé vlasy brány jako hlavní znak stáří, v poslední době se na šedo barví i velmi mladé dívky. Mít stříbro na hlavě je zkrátka trendy a dobře vědomy jsou si toho i následující slavné herečky. Ty přestaly skrývat přirozenou barvu svých vlasů, přiznaly šediny a v některých případech je speciálními šampony a přípravky ještě samy podpořily, aby dosáhly sjednoceného odstínu.

Andie MacDowell (63)
Americká herečka, známá například z filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb, se pyšní hustou hřívou silných vlasů. V době covidové karantény přestala s barvením na hnědou a nechává je šedivé. Zatímco někteří lidé v jejím okolí tento krok zpochybňovali, pro herečku byl nejdůležitější názor jejích dcer. Magazínu InStyle prozradila, že její šedivé kadeře považují za drsňácky husté. Pro Vogue herečka zavtipkovala, že se ráda srovnává s hercem Georgem Clooneym a že chtěla vždy vypadat jako sůl a pepř.

an.jpg
Foto: Profimedia

Tereza Hofová (42)
Díky své stříbrem protkané hřívě je herečka Tereza Hofová nepřehlédnutelná a také snadno zapamatovatelná. Vlasy jí totiž prošedivěly ještě před čtyřicítkou a ona se rozhodla dílo přírody neskrývat. Přirozený vzhled se jí líbil. Kvůli rolím se ale nabarvit nechá a v rozhovoru pro Novinky řekla, že ji to třeba někdy chytne i v soukromém životě. Zkrátka nic nevylučuje.

te.jpg
Foto: Profimedia

Jane Fonda (84)
Americká herečka se dlouhá léta šedé bránila a nechávala si vlasy barvit na blond. Názor změnila až v třiaosmdesáti letech, kdy se rozhodla, že už je nejvyšší čas dopřát vlasům přirozenost. V rozhovoru s moderátorkou Ellen DeGeneres herečka řekla, že je ze svého rozhodnutí zešedivět šťastná. „Už bylo dost tolika promarněného času, utracených peněz a chemikálií. Skončila jsem s tím,“ přiznala.

fo.jpg
Foto: Profimedia

Lucie Trmíková (52)
Česká herečka přestala s barvením ze dvou důvodů, což prozradila týdeníku Vlasta. První byl ryze praktický. Má totiž bohatou hřívu, která jí velmi rychle dorůstá, a záhy po otravném nabarvení se jí tedy na hlavě začnou objevovat odrosty. Jako druhý důvod herečka uvedla to, že se cítila nepřirozeně a vzdalovala se svému já. S šedinami teď může být konečně sama sebou.

tr.jpg
Foto: Profimedia

Jamie Lee Curtis (63)
Mezi slavnými ženami, kterým šedá neobyčejně sluší, je i herečka Jamie Lee Curtis. Jednu dobu nosila vlasy i úplně bílé. S barvením měla herečka podle Yahoo News skončit v roce 2017, protože nechtěla hlavu zatěžovat tolika chemickými látkami.

cur.jpg
Foto: Shutterstock

Iveta Dušková (59)
Sluší to i herečce a ředitelce Divadla Kampa. V rozhovoru pro magazín Ženy přiznala, že už byla líná se pořád dobarvovat, a navíc se jí nechtělo na hlavu dávat tolik chemie. Šedé vlasy si také nechala schválit od kamaráda herce Pavla Nového.

5f96817037652iveta-duskova.jpg
Foto: Pavel Ovsík

Diane Keaton (76)
Během své dlouhé kariéry vystřídala hvězda Annie Hall různé barvy. Byla brunetkou i blondýnkou. S šedými vlasy se vytasila v roce 2014 na slavnostním udílení filmových cen Zlaté glóby. A od té doby už ji jinak než se stříbrem na hlavě nevídáme.

61e92be0ddbf8kee.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroje: Vogue, InStyle, Novinky, Vlasta, Slovácký deník, Ženy, Yahoo News, Ellen DeGeneres Show

Čtěte také: