Po přečtení příspěvku, který nám poslala čtenářka Lydie, si můžete zcela určitě odpovědět. Já myslím, že se dočkala tak akorát blázince. :-)

Tak to jste asi měla vtipnou cestu, ne? I když takoví lidé mohou čas i dost otrávit. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Lydie, a přeju krásný den.


Když jsem studovala, tak jsem často cestovala vlakem. Nejzajímavější zážitek se mi přihodil asi před 35 lety, když jsem cestovala z Prahy do Olomouce. Na nádraží jsem si všimla asi čtyřicetileté blondýny, která se loučila s Arabem. Nastoupila pak do kupé, kde jsem seděla.

Sotva se vlak rozjel, svěřila se nám, že se seznámila v lázních s Arabem a že se teď obává, že ji chce unést, protože je všeobecně známé, že Arabové unášejí blondýnky a potom je vyměňují za velbloudy. Vyptávala se, kde jsou tunely, protože určitě Arab s kamarády jede autem za ní, pak přistoupí do vlaku a někde v tunelu se na ni vrhnou a unesou ji. Všech se zeptala, kde budou vystupovat, aby nezůstala v kupé sama. Na každé zastávce sledovala, jestli náhodou nenastoupí někdo podezřelý. Když nikoho takového neviděla, tak usoudila, že únosce je už ve vlaku.

V té době moc lidí nemělo digitální hodinky. Jeden náš spolucestující je měl, tak se stal podezřelým, že je určitě spojencem Arabů. Když odešel na záchod, paní se nám svěřila se svým podezřením: „Všichni Arabové mají digitálky, patří k nim, prohledejte mu kufřík.“ Nikoho ale nepřemluvila, aby mu kufřík prohledal. Podle toho, jak se paní zatvářila, tak jsme se zřejmě všichni stali podezřelými, že se jej snažíme krýt a že možná také patříme k únoscům. V Olomouci jsem vystoupila, tak nevím, jak to dopadlo, jestli se paní únosu dočkala.

S pozdravem

Lydie

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Zážitky z dopravních prostředků

  • Jezdíte často dopravními prostředky?
  • Jakými nejčastěji?
  • Vadí vám to?
  • Nebo používáte jen auto?
  • Máte nějakou zajímavou historku?

Prosím, další příspěvky už neposílejte, jedna z vás získá zanedlouho odměnu: knížku Mapa času (Félix J. Palma, nakl. HOST) a Sérum proti pigmentovým skvrnám od Mary Kay.

mapaserum

Reklama