Přihlášku do pořadu Prostřeno mám poslanou už hodně dlouho, několik měsíců, možná i přes rok. A teď jsem se konečně dočkala a v pondělí začíná týden, ve kterém vařím i já!

Prostřeno

O soutěži televize Prima Prostřeno, už jsme si několikrát psali a vy ji určitě znáte. Soutěžící jsou většinou vcelku rozporuplní, řekla bych, že často bez většího nadšení pro vaření a s velkou touhou vyhrát 50 000. Proto se stává, že jeden den vaří chlápek, který představuje svou kuchyni a omlouvá se, že se v ní moc nevyzná, protože vaří manželka. Druhý den zase paní, která polovinu surovin nahrazuje instatními krabičkami a sáčky. I tak se dá vařit.

ProstřenoJá vařím ráda. Vaření je můj největší koníček, ráda o něm píšu, ráda fotím. Ale co vám budu povídat, vždyť mě znáte ;-) Proto jsem se přihlásila. Chci ukázat jak si myslím, že by to v pořadu o vaření mělo vypadat. Nejsem až tak sebevědomá, abych tady prohlašovala, že si z mého menu všichni sednou na zadek a nasází mi čtyřikrát po deseti bodech. Nemusím vyhrát, vím to.

Může se mnou soutěžit někdo, kdo umí vařit lépe, může se mi totálně nepodařit cokoliv z mého menu, nemusím se trefit do chutí hostů. Nebo jen budu mít s týmu čtyři taktiky, který chutnat bude, ale ... „chutnalo mi, proto dávám čtyři body“ :-)))

S tím vším počítám a moje „taktika“ je jasná. Uvařit jak nejlépe umím a bodovat tak, jak mi bude chutnat. Nebojím se dát někomu deset bodů, když budu opravdu spokojená. Vždyť, znáte to, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Těším se na novou zkušenost a na to, jak nahlédnu pod pokličku pořadu, který někdo miluje a jiný zase nesnáší. Jsem zvědavá na partu lidí, která se sejde a jak všem zachutná moje lehké letní menu.

Více nesmím prozradit. Jen možná to, že nejvíce času mi zabralo rozmýšlení se nad dezertem. A taky rozhodování, jestli budu vařit polévku nebo ne. Nakonec mi moc pomohl náš šéfredaktor Radek Kříž, za což mu neskonale děkuji :-)

A aby toho nebylo málo, tak se mi o víkendu pokazila sklokeramická deska. Docela problém, ale mohly být hůř. Mohla se pokazit den před natáčením nebo při natáčení. Za pomoc s tímto problémem zase pro změnu děkuji naší milé Kláře Křížové :-)

Konec děkování, jdu trénovat menu ;-) V televizu bude „můj“ týden snad někdy v říjnu, určitě se včas připomenu.

Držte mi pěsti...Elly

Reklama