Chuť na grilované dobroty máme téměř vždy. Chuť na následné drhnutí grilu naopak skoro nikdy. Připáleným, mastným kouskům pochutin se totiž z mřížky grilů chce asi stejně jako nám na to mytí. Přitom stačí vzít si k ruce šikovný prostředek a z čištění rázem přestane být očistec. Skvělým pomocníkem je například SOLO Pěnový čistič pro grily a trouby. Ten si díky své husté pěnové konzistenci snadno poradí i s velmi odolnými nečistotami a zároveň je k čištěnému povrchu šetrný. Kromě grilů ho užijeme i na zašpiněná dvířka trub.

Gril

Grilování je činnost, kterou má rád snad každý, nicméně po něm přichází na řadu aktivita, kterou vyhledává jen málokdo. Dostat z vychladlých mřížek mastnotu, zbytky připálených jídel, to je často opravdu nadlidský úkol. Navíc výrobci grilů nedoporučují násilné drhnutí, které by mohlo poškodit ochranné filmy mřížek. Odmáčení je rovněž zapeklité, tak velkou nádobu máme málokdy.

SOLOSnadné a pohodlné řešení nabízí SOLO Pěnový čistič pro grily a trouby. Hustá pěna bez problémů zbaví mřížky grilu nejen zbytků pokrmů, ale také nežádoucí mastnoty a sazí a zároveň je k čištěnému povrchu šetrná. Postup čištění je rovněž velmi jednoduchý. Stačí pěnu aplikovat na znečištěný povrch, nechat působit (stačí 1 – 5 minut) a poté setřít hadříkem. Pokud je povrch znečištěn nějak výrazně, postup ještě jednou zopakujeme. Pěna do sebe „vpije“ veškeré nežádoucí nánosy a zůstane jen krásně čistá grilovací mřížka připravená pro další naše pochoutky. Pěnu navíc využijeme i k čištění dvířek trub, kde oceníme i fakt, že pěna nestéká.

SOLO Pěnový čistič pro grily a trouby je k dostání například v hypermarketech Albert, hobbymarketech Hornbach, OBI a Uni Hobby za cenu 99 Kč. Více na www.solo.cz.

Reklama