5c1b532828d6fimage.png

Rinoplastika neboli plastická operace nosu je jedním z nejvyhledávanějších zákroků mezi ženami, proč tomu, pane docente, tak je?
Mít krásný nos je opravdu důležité. Je alfa omegou celého života nositelky. Nejde ho skrýt ani zamaskovat jako například ňadra. Nepěkný nos může stát za mnoha, někdy i vážnými problémy žen. Za svou dlouholetou praxi jsem se setkal s dojemnými příběhy, kdy se po plastice nosu u mnohých operovaných změnil, co do kvality, život o 360 stupňů.

Jaké ženy nejčastěji vyhledávají vaši pomoc?
Nejsou to jen dámy, které mají nápadný nos. Jsou to i ženy, u kterých byste na první pohled řekly, že mají dokonalý nos. Ony však nejsou spokojené. I když se je snažíte přesvědčit, že mají ukázkový nos, trvají na svém. Pro ně perfektní není, to jim snižuje sebevědomí. V tomto případě stačí odebrat pouhé dva milimetry a klientka se následně, po zahojení, štěstím rozpláče.

Dá se tedy říci, že nos hraje důležitou roli v sebevědomí ženy?
Rozhodně! Žena po plastice nosu může začít nový, lepší život. Řeknu jeden případ, který hovoří za vše. Před rokem mi přišel e-mail od maminky jedné mladé slečny. Žádala mě o konzultaci stavu dcery, která podstoupila rinoplastiku na Slovensku. Zákrok se bohužel nepovedl podle představ. Slečna to špatně nesla. Jednou po příchodu z práce matka objevila dívku téměř mrtvou. Byla tak nešťastná, že spolykala prášky. Podařilo se jí zachránit na psychiatrii, kde byla hospitalizována 3 týdny. Přestala chodit na gymnázium, kde měla posledním rokem maturovat. Protože jsem přednášel v té době na kongresu v Bratislavě, navštívili mě v hotelu, kde jsem byl ubytován. Operace u dívky nebyla dobře provedena, ale ujistil jsem ji, že je to napravitelné a že bez ohledu na nos je velice líbeznou dívkou. Po rozhovoru se mnou začala opět navštěvovat školu a těší se na plánovanou korekci nosu.

5c1b535053b55image.pngFoto: archiv Klinika Esthé

Změní se po plastice nosu výraz obličeje?
Není pravda, že po operaci budete jiný člověk. Když se nos udělá dobře, ani rodina to nemusí poznat. Mám takový vtipný příběh, kdy jedna má klientka byla pár dní po operaci. Když za ní přišla maminka, divila se, proč má v obličeji tu modřinku. Podezřívala zetě, že dceru mlátí. Nového nosu si vůbec nevšimla.

Je důvod se rinoplastiky bát?
Určitě není. Každý nos je originální. Operace může trvat pár desítek minut, ale i přes hodinu. Chtěl bych ale ženy uklidnit, že se nejedná o bolestivý zákrok. Jestli jedna z tisíce operovaných řekne, že to bolí, lže.

Za jak dlouho nebude poznat, že jsem byla na operaci?
Po sundání sádry, což je přibližně do 14 dnů od zákroku, není z 94 % viditelné, že dotyčná byla na zákroku.

Jaký nos je podle Doc. MUDr. Jana Měšťáka, CSc. nejvíce sexy?
Nejvíce sexy nos je rovný.

Více informací naleznete na www.mestak.cz.

Čtěte také:

Reklama