Jedinečnost všech hypermarketů Globus tkví hlavně ve vlastní pekárně a řeznictví. Právě ty nabízí prostor k tomu, aby kdykoli po celý den bylo k dostání čerstvě upečené pečivo nebo ty nejčerstvější masné výrobky. Především toto a také velikost a šíře sortimentu dělají ze všech Globusů dobré místo pro zajištění velkého velikonočního nákupu.

globus

Stejně jako Vánoce, i Velikonoce jsou svátky dobrého jídla, které by mělo být hlavně kvalitní. Je potřeba potěšit chutě nejen rodinných příslušníků, ale i koledníků. Jedním z hlavních kritérií řeznické nebo pekárenské výroby v Globusu je právě kvalita. Proto mazanec, který koupíte buď přímo na prodejní ploše hypermarketu, nebo před ní v Pekařství Globus, bude vždy čerstvý a chutný. Tak kvalitní produkt z něj dělají dvě věci – použití těch nejlepších suroviny, jako je například mouka od českých a moravských mlynářů, a poctivá ruční práce. Každý mazanec je totiž vyráběný od zadělání těsta po ruční vykulování a mašlování vejci, a pekaři v Globusu svoji práci dělají poctivě a s chutí! Proto až se zakousnete do krajíce čerstvého mazance, na jazyku se vám bude doslova rozplývat.

Během velikonočního období vyrábí pekaři ale i jiné velikonoční produkty, jako jsou třeba jidáše. A samozřejmě můžete vybírat ze stálé široké nabídky pečiva. Základem kvalitních chlebů z Globusu je vlastní kvas. Celý proces jeho výroby trvá několik dní, a to za přesně daných podmínek. Jedná se o tzv. třístupňovou metodu vedení kvasů, která je mezi poctivými pekaři základem zachování tradičního pekařského řemesla. 

Velikonoce se také neobejdou bez tradičního uzeného masa, které koupíte v řeznictví. V Globusu jej marinují v láku připraveném ze soli a koření a poté udí na bukovém dřevě, což masu dodává jeho autentickou kouřovou chuť a aroma. Řezníci v hypermarketu Globus vycházejí z tradice českého uzenářství a pracují bez zbytečné chemie. Zakoupit můžete i již hotovou velikonoční nádivku, ve které samozřejmě poctivé uzené také nechybí.

uzené

Stejně jako uzené maso, tak i jehněčí je součástí velikonočních tradic v kuchyni. Je šťavnaté, křehké a chutné, navíc má i dobré výživové vlastnosti. Dopřát bychom si ho měli minimálně 2x týdně. A prospívá všem – dietářům díky malému obsahu tuku, sportovcům a těhotným ženám, protože je bohaté na velký obsah cenných výživových látek. Pro přípravu je ideální takové, které pochází z mladých zvířat. A jak jej v kuchyni využít? K pečení či grilování je vhodná kýta, plecko či hřbet, na dušení jsou vynikající bok nebo koleno.

maso

Pokud nepatří jehněčí z nějakého důvodu mezi vaše oblíbená masa, vyzkoušejte telecí. Telecí maso v Globusu pochází z mladého skotu ve stáří  do 8 měsíců. Jeho příprava je velmi rychlá, proto se výborně hodí zejména na minutky. Navíc je snadno stravitelné, což z něj činí ideální pokrm pro nejrůznější druhy diet. Ocení ho také sportovci, obsahuje totiž 21 % bílkovin.

telecí

Tip: Když budete v Globusu, nezapomeňte použít program Scan and Go, ušetříte nějaký čas a navíc vám zpříjemní nakupování. S jeho použitím totiž můžete nakupovat rovnou do tašky. Mobilním skenerem načítáte čárové kódy zboží, které pak rovnou vkládáte do vaší nákupní tašky. Není třeba se ničeho bát – práce se skenerem je jednoduchá a intuitivní, zvládne to opravdu každý.

www.globus.cz

globus

Čtěte také:

Reklama