Pak pro vás máme dobrý tip! Buďte připravení, sledujte své blížící se alergeny pomocí chytré aplikace o pylovém zpravodajství, kterou si můžete stáhnout zdarma!
5e9ef329e54edobrazek.png
V současnosti patří chytrý telefon do základní výbavy už asi každého mladého člověka. Kromě základních funkcí – možnosti komunikace s rodinou, přáteli a pracovním týmem – umožňují chytré telefony používání i různých užitečných aplikací. Tyto aplikace slouží často pro zábavu nebo zkrácení dlouhé chvíle. Je však i mnoho takových, které poskytují užitečné informace. Pro alergiky jsou to jakékoliv informace, které souvisejí s jejich onemocněním. Čím více budou o svém onemocnění vědět, tím víc ho mohou mít pod kontrolou.

Tyto informace poskytuje i nová aplikace Pylové zpravodajství Claritine.

Buďte v obraze a získávejte aktuální zprávy o koncentraci alergenů v ovzduší
5e9ef3a82c7cdobrazek.png5e9ef3c95014dobrazek.pngPylové zpravodajství Claritine přináší uživatelům přesně to, co je pro pacienty trpící alergií důležité – informace o koncentraci alergenů v ovzduší. Koncentrace alergenů je v aplikaci vyjádřena graficky v pěti stupních intenzity a aktualizována na týdenní bázi. Na základě sledovaných dat si může uživatel v rámci aplikace nastavit i zasílání upozornění, pokud se koncentrace alergenů v ovzduší změní.

Aplikaci si můžete přizpůsobit podle vaše místa pobytu
Uživatel si může aplikaci, pokud jde o alergeny a místa, kde se nacházejí, přizpůsobit. Ze všech alergenů, které aplikace mapuje, si může výběrem v profilu zobrazit pouze ty alergeny, na které je citlivý. Díky síti monitorovacích stanic v České republice aplikace uvádí hodnoty koncentrace ve vybraném místě podle odpovídající monitorovací stanice. Monitorovací stanice jsou umístěny v Karlových Varech, Plzni, Ústí nad Labem, Praze, Liberci, Jihlavě, Ústí nad Orlicí, Brně, Zlatých Horách, Ostravě a Třinci.

Prověřené informace a zpracování dat
Zdrojem dat pro aplikaci je Česká iniciativa pro astma, o.p.s. (ČIPA). Aplikace mapuje nejčastější alergeny: líska, olše, tis, bříza, dub, habr, buk, javor, vrba, topol, borovice, trávy, šťovík, kopřiva, jitrocel, merlík, pelyněk, zlatobýl, ambrózie, platan, jasan a plísně Alternaria a Cladosporium.

Aplikace přináší kromě pylového zpravodajství i řadu dalších užitečných informací.

  • Základní popis alergie, typy alergie – na pyly, na prach, srst domácích zvířat
  • Popis a fotografie nejčastějších alergenů
  • Tipy na zmírnění alergie
  • Tipy pro rodiče dětí, které trpí alergií
  • Zajímavosti týkající se projevu alergie – alergické rýmy. Např. i skutečnost, že kýchat nelze s otevřenýma očima.
  • Popis první pomoci při anafylaktickém šoku – důležitá informace, kterou není radno podceňovat

Kde aplikaci najdete
Chcete-li se s aplikací blíže seznámit, vyzkoušejte si ji. Odkazy ke stažení v obchodech AppStore a Google Play jsou uvedeny na stránce www.claritine.cz.
5e9ef38a0b2b6obrazek.png

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na nějakou látku (tzv. alergen), se kterou se ve svém okolí běžně setkáváme.

Zdrojem alergenů může být pyl, prach, peří, srst, některé potraviny či léky, plísně, roztoči, hmyz a jeho bodnutí apod.

Když vaše tělo na přítomnost alergenu reaguje, projevuje se to např. kýcháním, slzením a svěděním očí, zacpaným nosem s vodnatou rýmou a dalšími potížemi.

Alergeny vnikají do těla vdechováním, polknutím, kontaktem s kůží, hmyzím bodnutím nebo injekčním podáním (např. některé léky).Alergické reakce postihují různé typy tkání – např. kůži a podkoží, oční spojivky nebo dýchací cesty.

Alergické reakce lze odlišovat podle látky, která reakci způsobuje, podle místa, kde reakce probíhá, a podle poruchy imunitních mechanismů, které alergii způsobily.

5e9ef53d40993obrazek.pngČtěte pečlivě příbalovou informaci! Claritine je léčivý přípravek s léčivou látkou loratadin k vnitřnímu užití. L.CZ.MKT.CC.03.2019.1611

Reklama