Vánoce se blíží, a i když by ideální bylo pomáhat během celého roku, občas na to ve starostech všedních dnů zapomínáme. Bohužel je ale spousta těch, kteří nemají to štěstí zažít tyhle svátky klidu a pohody tak, jak je to nejhezčí, v okruhu rodiny a svých blízkých. Bylo by krásné, kdyby se alespoň takhle, koncem roku, ti, kteří můžou, zastavili ve vánočním shonu a našli si chvíli na to udělat radost někomu, kdo od osudu nedostal naděleno to štěstí někoho mít.

Je přece spousta způsobů, jak to udělat. Na stránkách českého rozhlasu běží projekt daruj hračku", kde můžete splnit přání některého z dětí z dětských domovů, takových bude asi daleko víc. U nás je jedna z tradic nadělování v domově důchodců (každý rok před svátky tam odnesu nějaké drobnosti... knížky, šálu, vlnu na pletení) těm, pro které si nikdo nepřišel, aby je odvezl alespoň na svátky do okruhu rodiny. Druhá naše zastávka je v některém z útulků pro zvířata, kam odneseme tašku pamlsků pro hafany a kočky, kteří na tu svou náruč ještě stále čekají.

Můžu říct, že právě taková maličkost zahřeje v předvánočním čase víc než horký svařák a v člověku zůstává pocit, že i když nemůže pomoci tolik, kolik by chtěl, třeba se mu podaří pod stromečkem rozzářit alespoň jeden úsměv ve smutné tváři.

Z_U_Z_U


Za pěknou předvánoční úvahu rádi zasíláme 500 bodů do VVS, i když se jich čtenářka byla ochotna vzdát :).
Reklama