Když se seznámila s Ondřejem, neměla ani tušení, že je ženatý. S tím se pochlubil, až když to mezi nimi začalo být vážnější. Přestože měla najednou sto chutí prásknout za ženáčem dveřmi, neudělala to. Byla zamilovaná a neměla sílu vzdát se ho. Navíc se dušoval, že miluje jen ji.
„Najednou jsem vězela v takové té pasti, kdy milenka čeká, až na ni konečně přijde řada. Ondra byl totiž nejen ženatý, ale taky měl dvouletého syna. A tak s rodinou čas trávit prostě musel. Nikomu asi nemusím vyprávět, jak je frustrující sedět doma a představovat si, co vaše láska asi právě dělá… Nicméně Ondra mi stále tvrdil, že se kvůli mně rozvede. A skutečně to nebyly jen kecy, kterými chlapi s prstýnkem na levé ruce krmí zoufalé milenky,“ vypráví Žaneta s tím, že Ondřej jednoho dne přišel s rozvodovými papíry.
5b83e409aab3dobrazek.jpg

Nečekaná návštěva

„I když mě trošku hryzalo svědomí, byla jsem štěstím bez sebe. Rozvede se! Kvůli mně! Vážně mě miluje. Jenže moje radování se netrvalo dlouho. Přesně do té chvíle, kdy jsem otevřela dveře ženě s malým chlapečkem,“ vzpomíná Žaneta na první setkání s podváděnou manželkou a jejich synem. Než stačila cokoli říct, její sokyně se sama pozvala dovnitř.

„Bylo mi příšerně. Alice, jak se mi ta drobná blondýna představila, mi nedala pár facek. Pustila se do mě úplně jiným způsobem. Vyprávěla o jejich vztahu, jak se seznámili a co všechno prožili. Prý to i mezi nimi byla láska jako trám. Tedy do té doby, než se údajně zamiloval do mě. Přesvědčovala mě, že jde ale jen o chvilkové poblouznění, které ho za čas přejde. Až se tak stane, potáhne ho to zpět za jeho rodinou. Za synem, kterého miluje. Musím prý chápat, že dítě by mělo vyrůstat v úplné rodině. Bylo toho spoustu, co mi v slzách sdělovala, zatímco si její syn hrál pod stolem s autíčky. Rozebrala mě natolik, že jsme nakonec brečely obě,“ popisuje mladá žena nepříjemné setkání, na které nešlo jen tak zapomenout.

Zapracovalo svědomí

„Pořád jsem ji viděla a slyšela, jak prosí, ať jim Ondru neberu. Hryzalo mě svědomí a já si najednou uvědomila, že bych s tím vážně nedokázala žít. A tak jsem svému milenci napsala, že je mezi námi konec, ať se vrátí ke své ženě. Nebrala jsem mu telefony, neotvírala dveře. Bylo mi totiž jasné, že bych svému rozhodnutí jemu tváří v tvář nedostála. Trvalo to asi tři týdny, pak telefon i zvonek utichly. Můj žal mě ale neopouštěl podstatně delší dobu. Slabou útěchou mi byl alespoň fakt, že jsem udělala správnou věc. Tedy alespoň jsem si to tehdy myslela,“ hořce se usmívá a rychle dodává, že to byl poslední dobrý skutek, který spáchala.

Šťastná není ani jedna

Sedm měsíců na to se totiž k Žanetě doneslo, že Ondřej tak jako tak odešel od rodiny a rozvedl se. Happyend ve stylu dojemného znovushledání ale nečekejte. Její bývalý milenec požádal o ruku úplně jinou ženu. A se svou snoubenkou teď navíc čeká dítě. „Jaké z toho plyne ponaučení? Pro mě jediné. Už nikdy nebudu samaritánkou, která své štěstí zahodí kvůli někomu jinému. Drtí mě představa, že jsem to mohla být já, kdo nosí Ondrovo dítě a plánuje s ním svatbu,“ trápí se Žaneta.

Jaká je pravděpodobnost, že se kvůli vám rozvede?

Podle Českého statistického úřadu se v ČR do konce roku 2017 rozvedlo 25,8 tisíce manželství, což je v meziročním srovnání s rokem 2016 o 0,8 tisíce více.

  • Úhrnná rozvodovost meziročně vzrostla ze 45 na 47 %.
  • U rozvodů převažovali manželé s nezletilými dětmi (15,2 tisíce) nad těmi bez nezletilých dětí (10,6 tisíce).
  • Nejvíce rozvedených párů s dětmi (7,7 tisíce) vychovávalo v době rozvodu jedno nezletilé dítě.
  • Nejčastěji se rozváděli manželé po třech až šesti letech trvání manželství.
  • Průměrná délka rozvedeného manželství byla 13,2 roku.
  • V roce 1930 činila rozvodovost pouhých 5,6 %, zatímco v roce 1990 už to bylo celých 38 %.

Čtěte také:

Uložit