Milé ženy in,

Asi bych začala replikou na jednu z otázek: "Věříte, že dobrý skutek se vám vrátí dvakrát?"

Ano, tomu věřím, třebaže ne v doslovném slova smyslu, protože nečekám, že se mi vrátí cosi jako protihodnota, ale jsem odměněna radostí, kterou pociťuji při pohledu na radost toho, pro kterého jsem něco dobrého udělala.

Jednu situaci z této kategorie prožívám právě nyní a v následujících souvislostech:

Mám kamarádku, která nemá jednoduchý život - finanční problémy, společné bydlení v malém bytě s exmanželem, péče o ještě poměrně malé dítě...

Bere to statečně, ale přesto na ní vidím, že ji to rok od roku víc a víc vyčerpává. Snažím se jí aspoň trochu pomáhat - někdy vyslechnutím, jindy radou či alespoň účastí, občas dárkem či drobnou výpomocí.

Letos jsem se rozhodla, že ji po obzvlášť složitém začátku roku "dokopu" na dovolenou (kterou vždy trávila doma, nebyla nikde už více jak deset let) a to včetně toho, že se budu podílet na nákladech.

Našla jsem pár tipů na hezká místa za přijatelné ceny, nechala jsem ji, aby si z nich vybrala; pak už si jen vyřídila příspěvek od zaměstnavatele, já jsem dala, co jsem předtím slíbila... a za týden ji i s dcerkou odvezeme, aby si užily zasloužené dny pohody. Obě se už moc těší - a já? Já se s nimi těším snad ještě víc :-)!

No a když se podíváte na to, jak vstřícně se k jejich dovolené staví současné počasí... neplatí snad to, co jsem uvedla už na začátku - totiž, že jsem za ten "dobrý skutek" odměněna hned dvakrát??!!:-)))

Olga
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Milá Olga,

to je skvelé!!! Ak človek urobí niečo zo srdca, všetko je na jeho strane. A v tomto prípade to vyšlo aj s počasím !

Prajem krásny a pohodový deň :-)

Reklama