Hledá se 25 000 nových hrdinů, kteří se nebojí sebrat z přírody odpadek a uložit ho tam, kam patří. Jste jedním z nich? Registrujte se do celorepublikové podzimní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, která se uskuteční v polovině září, a pomozte překonat rekordní počet účastníků z jarního úklidu.

„Odpadky v přírodě jsou jako dluh, který budeme muset časem splatit. Pokud nám záleží na našem zdraví, musí nás zajímat i zdraví našeho prostředí. A nebudeme osamoceni! 17. září budeme uklízet černé skládky s celým světem!“ vyzývají organizátoři k účasti na dobrovolnické akci Clean up the World! (Ukliďme svět!), ke které se naše republika připojuje již 24 let.

Vyhlédněte si místo a uspořádejte vlastní úklidovou akci! Stačí se pak jen přihlásit na stránkách www.uklidmesvet.cz a přidat se k tisícům Čechů, kteří se nebojí udělat něco pro své životní prostředí. Ti, kteří nemají prostředky na úklidové pomůcky, mohou do konce srpna přes webový formulář zažádat o pevné pytle na úklid. Ke konci září se na základě zpráv od lokálních organizátorů dovíme, o kolik tun odpadu je naše země zase čistší a kolik hrdinů přidalo ruku k dílu.

uklidme

Zdroj foto: Uklidmecesko.cz

Nápad vznikl v Austrálii jako jednodenní úklid pobřeží od naplavených odpadků. Akce měla takový úspěch a ohlas, že se rozšířila za hranice do celého světa. Dnes se ročně zapojí do uklízení světa miliony dobrovolníků ze stovky zemí světa.

A proč je právě pro nás tato akce důležitá? V Česku se dlouhá léta potýkáme s problémem černých skládek a hromaděním odpadků v přírodě. Zákony moc nefungují a tak jsou akce dobrovolníků leckde jediným rychlým a spásným řešením. Daří se tak i vzniku dalších skládek a nepořádku předcházet. Školy zase vítají zážitkovou výuku spojenou s obecně prospěšnou činností dětí na čerstvém vzduchu.

Reklama