Kromě módních návrhářů jsou silnou skupinou, která udává trendy, také celebrity. Někdy už neví, čím by na sebe upozornily, a záměrně tak překračují hranici mezi tím, co je sexy a co už působí vulgárně. Fotky ve spodním prádle nebo úplně bez něj už nejsou v dnešní době ničím výjimečné. Ani úsporné modely s hlubokými výstřihy a rozparky až do nebe, ve kterých se běžně vyráží do společnosti, nikoho nepřekvapí.

5c7d2396a86c7image.pngFoto: Shutterstock

Od crop topu k underboob

Jedním z kusů oblečení, který si získal své místo zejména v šatníku mnohých žen, je crop top. Jde o oblečení na horní polovinu těla, které končí nad pupíkem, takže odhaluje většinu bříška. Může jít o tílko, tričko, ale na způsob crop topu se dá uvázat třeba i košile. 

Ale jen u crop topů nezůstalo. To by asi byla příliš velká nuda. V posledních letech se tento trend vyhnal do extrému, který se označuje termínem underboob. V překladu slovo underboob znamená podprsní, což asi není úplně nejšťastnější výraz. Trefnější by bylo označení nadprsník, protože underboob topy nekončí pod prsy, nýbrž jimi spodní část poprsí vykukuje ven. V podobném stylu se dělají i horní díly plavek. Předpokladem je samozřejmě pevné poprsí. Jinak hrozí, že vaše poklady vyklouznou úplně, a pořádný trapas je na světě. K obléknutí underboob topů je ovšem tak jako tak nezbytná notná dávka odvahy.

Odvaha rozhodně nechybí brazilské modelce. Ana Braga nemá s vystavením svých křivek žádný problém. 

5c7d225db24b2image.pngFoto: Profimedia

(ne)vhodná příležitost

V klipu pro Kanye Westa měla na sobě crop top, který se místy stal underboobem, například zpěvačka a herečka Teyana Taylor, ale prý to ani nebyl záměr. Její prsa jsou tak velká, že se často ukážou sama od sebe.

Underboob trend určitě není vhodný pro každého, a hlavně se nehodí na každou příležitost. Pokud máte odvahu, klidně ho vyzkoušejte, ale do práce, na pracovní pohovor nebo na návštěvu partnerových rodičů, zvolte raději něco decentnějšího.

Zajímavý a decentní underboob outfit zvolila například módní návrhářka Chiara Ferragni.

image.pngFoto: Shutterstock

Nebojí se toto ani české ženy. Vkusně se s underboob popasovala modelka Monika Leová.

5c7d1255271b9obrazek.png
Foto: Profimedia

Underboob v podání herečky Emily Ratajkowski, zpěvačky Lady Gaga a raperky Nicki Minaj.

5c7ceeac24208image.png
Foto: Shutterstock

Inspirujte se i dalšími umírněnějšími trendy:

Reklama