Co se může stát s monitorem, když někdo tráví hodiny nad naším magazínem, nám popsala čtenářka setury. A k tomu přidala vtipnou historku o jméně. Přečtěte si samy!

Hezký den,

ženu-in mám moc ráda, líbí se mi, že je tady parta šikovných a milých lidí, kteří dávají stránkám ten jedinečný punc. Každý je vítán a hezký vstřícný přístup je znát jak na zpracování článků, tak názorech čtenářek. Tenhle virtuální piknik se společností žen různého věku, ale vždy mladé duchem a vtipnými muži je super. Je to jako droga, zpočátku se člověk jen rozhlíží, něco zkusí a ono je to fajn. S jídlem roste chuť a dávka se zvyšuje. Nejdříve to bylo jen nahlédnutí dopoledne při kávě, které se prodloužilo až do odpolední siesty. Mnozí z nás usednou a někteří i ulehnou k těmto stránkám a dlouho přes půlnoc zde tráví svůj čas. V myšlenkách se přenesu do jiného světa a realita mi někdy uniká, a když se do ní vrátím, mám pěkně napilno. Rozhlédnu se, je potřeba uklidit, vyprat a uvařit, ale nejde udělat ani jedno z toho, právě totiž vyšla další novinka a já se nemůžu odtrhnout od PC.

Objevila jsem právě zajímavý článek o módě a upoutá mě nový toreadorský styl a je z toho půl hodiny. Čas běží, prohlížím další rubriku, a když jsem u receptů tak si uvědomím, že už bych vážně měla začít vařit, no to ještě chvilku počká, chci si přečíst dnešní vydání a pěkné komentáře pod články. A šup další hodina, odlepím se ze židle a jsem akorát tak schopná nacpat pračku, vyndat nějakou hotovku z mrazáku a honem zpátky k počítači, určitě něco dalšího děvčata píšou, jsem zvědavá a už jsem zpět. S úžasem a nadšením jsem se začetla a pračka mě vyrušila pískáním, kdo by to řekl, že už má vypráno, 2 hodiny utekly jako voda. V kuchyni mezitím mňamka rozmrzla, hurá mikrovlnka to ohřeje a můžu zpátky ke svému oblíbenci počítači. Je fajn, že nás obklopují ty moderní přístroje. Upírám oči do oblíbené stránky a v tom na mě mrkne soutěž s úžasnými vůněmi. Nedá mi to a hledám sympatické obrázky a trnu, ať na konci žádný nechybí. Po hodinách čtení a brouzdání mi jdou oči šejdrem a mám mžitky před očima. Ále co, hlavně že se žádný obrázek nezatoulal. S očima ozdobenýma brýlemi zvané jogurtovky jsem to zvládla. Jenže ty mžitky mám na monitoru pořád, co s tím? Ještě že je nedaleko odtud PC firma první pomoci, zavolám jim ať se na to podívá nějaký počítačový genius. Do telefonu se mi představil pan Chundelka, to srandovní jméno mě tak odbouralo, že jsem sotva byla schopná popsat co mám s počítačem za problém. Domluvili jsme se, kdy se uvidíme a protože mi paměť občas selže a jména komolím, vytvořila jsem si pomůcku na zapamatování. Odborníci radí, že si máme vybavit nějakou známou věc a podle ní si zapamatujeme nové informace. Mám tady od Vánoc klubíčko s vlnou na dětskou čepičku, je to pěkný mohér takový chundelatý. Tak mě napadlo, že si to jméno Chundelka budu pamatovat podle toho chundelatého klubíčka. Při pozdravu ze mě vypadlo dobrý den pane Bambulko...

Pan Chundelka se zasmál, prý je zvyklý na ledacos. Podíval se na monitor a za chvíli bylo po problému. Zkrátka jsem počítač v zápalu hledání obrázků skoro umlátila. Naštěstí to přežil a funguje dobře, musím to zaklepat. Dneska budu vařit guláš a pak si dám dvě dvanáctky, jednu Plzeňskou a tu druhou coby delší směnu na PC. Velká soutěž jde do nového týdne, kdo by odolal?

setury

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.


Milá setury,

to nás moc těší, že s naším magazínem trávíte tolik času. :-) Taky si dělám pomůcky na zapamatování a moje děti mi vždycky říkají, že než si zapamatuju, jak si to mám pamatovat, bylo by lepší si zapamatovat ten název rovnou. :-)

Krásný den,

Lucka

 

Reklama