Dobrý den, Dano a žínky!

Pocházím z  početné rodiny a bydlíme všude možně po republice, ale když se sejdeme u rodičů na chalupě, těšíme se asi všichni nejvíc na teplý letní večer, povídání u vína a hlavně… na dobroty z grilu, které mistrně připravuje můj táta. Myslím, že leckterý profík mu v tomhle nesahá ani po kotníky. Kromě toho, že byl vždycky „masový“, jak sám říká, což ho už samo o sobě předurčuje k tomu, aby se uměl kolem grilu otáčet, tak je také výborný kuchař a to, co připravuje, by se spíše než obyčejným jídlem dalo nazývat skutečnou lahůdkou.

Minulý rok si za chalupou nechal vybudovat kamenný krb, nad nímž je udírna, ale celá stavbička byla dokončena krátce před zimou, takže jsme ji už nestihli vyzkoušet… Ve středu odpoledne a ve čtvrtek ráno se ovšem všichni na naší chalupě sejdeme (díky za ten prodloužený víkend, kdy má konečně cenu opustit město a vydat se do přírody na Moravu) a už se samozřejmě nemůžeme dočkat, až táta něco připraví.

Vaše dnešní téma mě tak naladilo, že nevím, jak to do té středy vydržím, ale budu muset, a navíc na opravdové lahůdky si člověk rád počká. Mrzí mě jenom, že já žádnou z nich neumím připravit. Nikdy mě nenapadlo pídit se po receptech, protože jsem si řekla, že nic tak dobrého bych stejně nezvládla připravit… a kromě toho mám dost sourozenců, tak spoléhám na to, že se někdo z nich od táty přiučí… doufejme!


Karolína
Milá Karolíno,
tak to máte dobré, když máte v rodině šikovného „grilovače".
To by mě také nenutilo něco se učit.
Ať vám to rychle uteče a dobrou chuť!

 
Reklama