Hororová dovolená

Na tuto dovolenou u Baltu zcela jistě nikdo z nás nikdy nezapomene. Koupili jsme týden před ní stařičkého Wartburga a hned jsme jej chtěli „ zaběhnout“ v Polsku na dovolené.

Naše drobotina byla nadšená ošuntělým obrněncem, alespoň do té doby, než mu těsně za hranicemi  upadly stěrače. Jeden jsme nalezli v příkopu.

Zhruba po ujetí 400 km  se nám začal zahřívat motor. Když manžel otevřel kapotu, zářil do noci jako meteor.Svíčkám vyhořely kontakty a nám sny o pohodové dovolené. Auto i s námi odtáhl bodrý venkovan koňským povozem k nějakému soukromníkovi na opravu.

Ten pronesl památnou větu: S tímto autíčkem dojedete k moři i zpět.

Kolem půlnoci, když jsme projížděli Hellem, nám další účastníci dovolené, kteří již dávno dojeli, mohutně zatleskali. Moře bylo studené jako led, děti se koupaly v zimních svetrech a dole bez, což vzbudilo náležitý ohlas u ostatních rekreantů.

Vítr nám nafoukal drobný písek do všech možných otvorů. Byl zkrátka všude a v našem srubu se spravedlivě dělil o místo se všudypřítomnými mravenci. Jeden z nich se rozhodl přenocovat v uchu naší dcery. Ta řvala jako na lesy a vůbec nepomohly veselé pohádky o Ferdovi Mravenci. Nevítaného návštěvníka jsme nakonec vyplavili borovou vodou.

Mladší syn si při průzkumu okolí vyvrtnul kotník a my museli chtě nechtě 5 letému pořízkovi pořídit novou bugynu. Myslím si, že zbytek pobytu prosimuloval, užívaje si nenadálého postižení své končetiny.

Jednou na poloostrově vypukl požár. Hustý dým zahalil okolí a náš syneček z bugyny řval: Jedeme hoříííííí!A jelo se. Než jsme dorazili, naše oblíbená bouda s hambáči lehla popelem. Smutek zavládl dvojnásobný, za prvé děcka neviděla pořádný oheň a za druhé, kde si pak budou kazit žaludek ? Hbitě ale našla jiný kiosek, kde měli dokonce větší výběr.

Týden uběhl jako voda a my se začali modlit, ať ve zdraví přežijeme zpáteční cestu. Zhruba v polovině cesty auto vjelo na obrubník a upadlo nám půl výfuku. Vnitřek vozu připomínal plynovou komoru, a tak jsme jeli zbytek cesty s otevřenými okny. Ráno nám pro změnu zatleskali celníci, kteří nechtěli věřit, že se vracíme z Baltu.

Naše vozítko, za které jsme bratru utratili 2000 Kč a zhruba tolik nás stála oprava v Polsku, se totálně rozsypalo 5 km od domova, a tak nás musel odtáhnout domů náš známý.

Naše  horrorová dovolená skončila šťastně a my na ní dodnes rádi vzpomínáme.

Hlavně na stařičkého Wartburga s velkou mírou zodpovědnosti...

lalica

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak za takovým dobrodružstvím člověk nemusí ani s batohem na Srí Lanku, jak jsem si to vysnila já. Gratuluji a díky za inspiraci! Simona

Nejkrásnější dovolená v životě

Pište, posílejte fotky, jsme zvědaví jako opičky. Jaká byla ta vaše nejkrásnější dovolená? S kým jste na ní byly a co jste zažily? Moc se těšíme na vaše maily na adrese:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama