POHÁDKY pod vyslovením toho slova si samozřejmě jako většina z nás, představím české klasické filmové, vynikající nemající ve světě konkurenci a ještě jednu ruskou a tou je Mrazík.

Dále jsou to pohádkové knížky.Nepřeberná studnice fantazie.My dříve narození jsme je dostávali  pod stromeček a za vysvědčení.V paměti mně utkvěla kniha pohádek, její název byl "Pohádky z celého světa" a byly tam pohádky z různých zemí.Jako dítěti se mi velice líbila, protože jsem tyto pohádky neznala.Také jsem měla oblíbeného rozhlasového HAJAJU s vynikajícím panem Brodským.

A pak je tu pohádka,kterou mě vyprávěl můj otec, byla to nekokonečná pohádka, protože si ji vymýšlel a jmenovala se O rytíři ze Zbirohu.Nevím proč tatínek zrovna vybral Zbiroh,ale to jeho vyprávění jsem milovala.Kolikrát otec při vyprávění usínal a já do něho pořád strkala,atˇ povídá dál.Musel se probrat, zapojit mozkové závity a povídat...

I já jsem dětem četla pohádky a  sledovaly v televizi Večerníčky.Večerníčky v 70tých a 80tých letech byly vynikající.Je to poklad jako naše české filmové pohádky,ani zde nejde jmenovat pouze jeden.Nakreslili je vynikající umělci a namluvili ti nejskvělejší herci.

Pohádky asi milujeme všichni bez rozdílu věku, vítězí tam totiž dobro nad zlem.

Škoda,když potom vyrosteme zjistíme, že v reálném životě, jsou to jenom "POHÁDKY".   Dadma

Text nebyl redakcí upraven.

Nač ten pesimismus, Dadmo? Dobré věci a šťastné konce se přece dějí i reálném životě.

Dnes si povídáme o vašich oblíbených pohádkách a pohádkových bytostech. Jaké to jsou? Pište nám své názory, příběhy a zamyšlení na pohádkové téma už teď. E-mailová adresa do říše fantazie je

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme během pátečního dne zveřejňovat a ten nejlepší jako vždy odměníme.

Reklama