Dobrého jitra Vám přeji, ženy-in.

Kamarád, ,,drsný" intelektuál, přírodu milující pouze na obrazovce počítače, mě včera ,,odrovnal" prohlášením: ,,Tak jsem hodil něco ptákům, když je ta zima. Ale nevím, jestli jim to stačí. Co takoví ptáci vůbec žerou?"

Inu, lidé mne ještě pořát dokáží překvapit - jeho bych na krmení ptáčků netipla. Pravda, chvíli jsme diskutovali o tom, jaké že ptactvo to hodlá krmit, nejsou-li to náhodou mrchožrouti, ale kupodivu, mínil opravdu neškodné ptáčky zpěváčky, ani toho havrana (což je, jak vědí poučení, také ,,ptáček zpěváček") prý za oknem žádného nemá...

To kamarádka, křehká to dívka, mi oznámila, že koupila krmítko pro kočky. Chvíli jsem si inkriminovaný objekt prohlížela a pak jsem nesměle namítla, že je to snad krmítko pro ptáky.
,,No ano," odpověděla kamarádka s úsměvem. ,,Nasypeš tam návnadu na ptáky a kočky se nakrmí..."

Takže, milé ženy-in, víte, čím se dokrmuje ptactvo? Jste si jisty, že Vaše krmítko pro ptáky není spíš krmítkem pro kočky?

Pomáháte zvířátkům? V zimě, nebo celý rok? Sice se má na víkend oteplit, ale zima nás stejně nemine...

A víte, že i pejsek nebo kočička může dostat chřipku? Nebo rýmu? Co myslíte, můžou se nakazit od Vás?

Jaké jsou Vaše zkušenosti s veterináři? Jak ne ně reaguje Vaše zvířátko? Zranilo někdy nějakého veterináře? Nebo mu naopak veterinář ublížil? Zachraňovaly jste někdy opuštěné zvířátko?

Své zážitky a zkušenosti posílejte na redakce@zena-in.cz a nejlepší příspěvek odměním!

Reklama