Milé ženy in,

Dobré skutky mně nějak nejdou. Vždy, kdy chci někomu pomoci, obrátí se to proti mně nebo se to celkově nějak celé nevyvede.

Abych dala nějaký příklad. Moje kamarádka sháněla místo a požádala mě, abych se u nás v práci přimluvila, aby přijali zrovna ji. No a kamarádka se vůbec v práci neosvědčila. Setrvala na pracovišti jen 4 měsíce, ale dodnes, a je to už pět let, co tam není, na ni vzpomínají s hrůzou v oku a vyčítají mi, co jsem jim to tam tenkrát dohodila.

Nebo moje další kamarádka chtěla koupit starší kočárek. Tak jsem ji seznámila s moji sousedkou, která ji kočárek za 100 Kč prodala. U této transakce jsem si říkala, že tam se snad nic nepokazí, tato částka nemůže být zdrojem potíží. Jo, to byste se divili. Baby se pohádaly jak psi, že kočárku padají kolečka, že to bylo za ty peníze drahý, co to mám za známý.

Další přítelkyni jsem dohodila účetní. Stěžovaly si pak obě. Kámoška nadávala, že účetní je příšerná ženská, účetní zase, že tak pitomou ženskou dlouho neviděla…

No a snad nejhorší bylo, když jsem spolužačce dohodila svého známého. Kupodivu se i vzali, zplodili dvě děti. Teď na srazu spolužáků jsem se poptala, jak je v manželství. Nejlépe vystihující bude citace mé spolužačky: „Ten hajzl si našel jinou a ještě ke všemu starší“.

Hádejte, jak dopadla má zprostředkovaná koupě psa?

No a tak se snažím nepomáhat, ale bohužel moje samaritánská povaha se znovu do něčeho namočí. Teď si beru do práce paní, která po dlouhé těžké nemoci nemohla najít práci. Tak držte palce….

Zdraví Stua

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milá Stua,

stávajú sa aj horšie veci... Doležité je, že to vo Vás je! Určite už nebudete dlho čakať. Práve dnes ste urobila dobrý skutok, ktorý vyšiel ! Dostali sme Váš príspevok, ktorý je vtipný a osobne ma veľmi oslovil... Nie je nad úprimnosť !

Prajem krásny a pohodový deň :-) 

Reklama