Dobré ráno, milé čtenářky! Nevím, jak vám, ale mně zaručeně dokáže zpříjemnit ráno dobrá muzika. Když je k ní navíc pěkně udělaný klip, hned mám lepší náladu. Dnes ráno mi ji tímto způsobem vylepšila kapela Kofe-In, která představila video ke své písni Dívčí.

Skladba Dívčí, jejíž text je zhudebněná báseň Jiřího Ortena ze sbírky Ohnice, pochází z posledního alba kapely nazvaného Dobré nebe. Kofe-In si zakládá na kvalitně a profesionálně zpracovaných videích, tentokrát vsadila na originalitu v podání zfilmovaných kreseb. Jde o výrazný počin na hudebně-literárně-výtvarné scéně. „Dívčí představuje náš první kompletně animovaný videoklip. Akvarely Kristýny Krahulcové perfektně dokreslují melancholickou náladu písně a zároveň odkazuji k estetice naší oblíbené hororové pohádky Čarodějův učeň od Karla Zemana,“ přibližuje video frontman Jan Kunze.

Video k songu Dívčí je první vlaštovkou letošního roku, fanoušci se mohou těšit i na další klipy, které se skupina letos chystá vydat a na nový hudební materiál, na němž v současné době pracuje.

 

\sfdsfy

Reklama