Venku je čím dál příjemnější teplo, vzduch voní, ale ještě tu a tam na nás skočí nějaký ten bacil. Proto si dnes povíme, jak s nimi zatočit.

Já už bacila nemám, ale budu pro změnu kurýrovat svoje hlasivky. Dostaly, chuděry, přes noc zabrat. Čeští štafetáři ve složení Martin Jakš, Lukáš Bauer, Jiří Magál a Martin Koukal včera vybojovali bronzovou medaili. O něco později si nová česká celebrita rychlobluslařka Martina Sálbíková dojela do cíle pro druhé zlato a stala se tak první Češkou v historii, které se na olympiádě podařilo dvakrát stanout na nejvyšším stupínku stupňů vítězů. Krom dvou zlatých si domů veze ještě jednu bronzovou. Blahopřejeme!

Fandům zimních sportů jistě nemohlo uniknout, že dnes o čtvrté hodině ranní začalo důležité hokejové utkání Česko - Finsko.

Nejen že jsem si dala budíček o celé dvě hodiny dřív, ale jako správně vášnivý fanda českého hokeje jsem trochu otestovala slovní zásobu a hlasový roszah. Po kurzu zpěvu je to fakt takové lepší. :-) A teď mě v krku pekleně škrábe.

Chvíli to vypadalo, že nebudu v tuhle nerozumnou hodinu dělat rámus. Přece jen máme nějaké sousedy. Ale když se chvíli po zahájení ozvalo za stěnou mohutné: „No kam přihráváš, ty de*ile!“, přidala jsem se. Nebylo to nic platné. Pár minut před koncem Finové skórovali a ukončili naše hokejové trápení.

A co vy? Koukáte se taky?

Dnešní tématem ale není olympiáda, nýbrž bacil zmíněný v úvodu. Máte svůj vlastní recept proti nachlazení? Podělte se o něj! Spoléháte na bylinky? Nebo se raději léčíte panákem domácí pálenky? Řídíte se babskými radami? A které to jsou? Dáváte si cibulový sirup s medem nebo vydatný slepičí vývar? Napište nám, jak si léčíte chřipku a nachlazení. Své recepty můžete posílat na adresu

redakce@zena-in.cz

Věříme, že ještě přijdou vhod. Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ten nejzajímavější odměníme.

 

Reklama