Dnes jsem pro vás připravila tak trochu filmový den.

 

Možná jste postřehli všudepřítomnou kampaň na nový český film Román pro ženy. Tento snímek režiséra Filipa Renče a scenáristy Michala Viewegha bude mít premiéru příští týden a jeho recenzi najdete v příštím čtvrtečním vydání. Prozatím lze říci, že jde o film zvučných a dobře prodejných jmen. Uvidíme, jestli Filip Renč přinese v rámci svého nového téměř „velkofilmu“ prožitky, které se budou rovnat alespoň nákladům na natáčení.

Nechme se překvapit a začněme prozatím na toto téma soutěžit. Jako výhry jsou pro Vás připravena trička, knihy a podepsané plakáty.
Sledujte stránky Žena-in.cz – soutěž začne před anebo po obědě, podle toho, kdy obědváte
J

 

Tento týden jste si mohli přečíst recenzi na film Woodyho Allena – Melinda a Melinda.

Je to film, který stojí za zhlédnutí, pokud jste filmovými nadšenci. Pokud kino navštěvujete jen zřídka, doporučuji vrátit se k oscarovým trhákům (viz níže) anebo se jít podívat na přehlídku Vilmy Cibulkové ve filmu Krev zmizelého. Není jednoznačné, zda se vám tento film bude líbit. Je to takový ten typ snímku, který se buď hodně líbí, anebo vůbec ne. Trochu tedy riskuju, když vám jej svým jménem podsouvám. Ale risk je zisk a téma ženských obětí bylo a je bohužel stále aktuální.

 

Z filmů zahraničních není ani trochu riskantní doporučit vám oscarový film Ray.
Ten se líbil každému z mého okolí, něco se při něm dozvíte, něco vás dojme, uvidíte mistrovské herectví a nakonec je to film hudební, z čehož vám zaručeně naskočí husí kůže.

 

Další oscarovou tutovku Milion dolar baby vám také trochu podsunu, je to film bezpochyby mistrovský. Vše se točí kolem ženy boxerky, která se zarputile proboxovává z chudoby pod dohledem trenéra Clinta Eastwooda. Tento letitý pán film i režíroval a udělal to velmi dobře. Pokud se rozhodnete pro boxerskou arénu, vězte že druhá polovina filmu je velice smutná…

 

Film Pád třetí říše vám možná zcela unikl díky své válečné tematice.

Je to ale film, který skvěle přiblíží atmosféru pádu nacistů v průběhu dubna 1945 v berlínském bunkru. Tak trochu uvede do souvislostí útržky, které člověku uvíznou v paměti z hodin dějepisu. K tomu poznáte charakter Evy Braunové a Hitlera samotného. Přijde ale záběr, který nutí zavírat oči všech žen, zvláště matek. Pokud jste citlivějších povah anebo máte doma více dětí, na celou historii se vykašlete a nechte Hitlera Hitlerem. Za noční můry zase tak moc nestojí…

 

A tak dále…

Ráda bych vás vyzvala, abyste mi napsali, který film vás v poslední době zaujal.

 

Může to být film z minulého týdne nebo třeba z minulého roku.
Napište mi do mailu
redakce@zena-in.cz , jaký jste z něho měli zážitek a proč. Třeba jen jak vás rozplakal, jak vás dojal anebo třeba co vám dal.

Dále se můžete zeptat na můj názor na film, o jehož návštěvě uvažujete a nejste si jisty. Poslední dobou se mi daří vidět většinu premiér, tak sem s dotazy…

 

Všechny recenze vydané na stránkách Žena-in.cz najdete ZDE

 

Tak pojďte - dneska si popovídáme o filmech…

 

Za vděk vezmu i hezkou fotografií či obrázkem, který mně a ostatním čtenářkám zvedne náladu!

 

 

Nejlepší úvaha nebo postřeh z hezkého nebo oblíbeného filmu vyhraje kosmetiku Oriflame – stíny, řasenku a korektor!

 

 

Hezký den vám přeje

Reklama