Počasí vás možná vyhnalo, okna se dala otevřít, sluníčko vešlo a vy se pustily do úklidu. Předesílám, že bych se teď nerada dotkla těch, které třeba vyklízely zaplavený sklep a mají špíny a nepořádku doslova plné kecky. Pokud vám to není proti mysli, klidně nám o tom napište. Budeme rádi, když se nám svěříte, a možná se uleví i vám, že máte někde duše, které s vámi soucítí. Věřte, že vím, o čem mluvím.

Pro někoho může být úklid relaxací a možností, jak si utřídit myšlenky. Je to hezký pocit si pak sednout a kochat se krásně uklizeným bytem. Už jste si možná dlouho slibovala, že proberete oblečení ve skříních, urovnáte šuplíky, nebo alespoň vyčistíte boty. Znám spoustu lidí, které uklízení uklidňuje a berou ho jako příjemnou změnu proti duševní práci, kterou vykonávají celý týden.

Ale znám i takové, které berou sobotu jako úklidový den a zapřáhnou celou rodinu. K nelibosti některých členů, zvláště dětí, které by radši seděly u televize nebo u počítače.

Jak je to u vás, milé ženy-in? Jste úklidový maniak, nebo pohodářka, kterou nějaké to smítko, či pavučina v koutě nerozhází? Kde nesnesete špínu? Uklízíte průběžně, nebo si to necháváte přerůst přes hlavu? Pomáhá vám někdo při úklidu? Kdo je ve vaší rodině největší nepořádník? Který nepořádek vás dohání k šílenství? Jaký nepořádek vás nechává v klidu? Byla jste už někde, kde se vám ze špíny, zápachu a nepořádku zvedal žaludek? Jaký nepořádek vás štve na ulicích?

Napište nám na:  redakce@zena-in.cz

Za svůj příspěvek můžete získat balíček čistících prostředků do domácnosti

Reklama